Królik i Misia
Królik i Misia

spektakle teatralne

📅 czwartek 06.10.2011 do sobota 08.10.2011
spektakle teatralne

Studio Teatralne Blum – Poznań – „Ty i Ja" 3 X poniedziałek 12:00, 14:00

0-4 lata 30+30 min. (zabawa po spektaklu)

Przedstawienie dla dzieci naj-najmłodszych w wieku od 0 do 4 lat.

Punktem wyjścia do powstania spektaklu jest podkreślenie znaczenia własnego „ja" w postrzeganiu świata a zarazem ukazanie zależności pomiędzy moim „ja" a napotykanymi wokoło „ja" innych osób.

Kolorowe piłki stają się pretekstem do wspólnej zabawy, ale także do poszukiwania związku pomiędzy na pozór sprzecznymi emocjami. Stają się symbolem dopełnienia, całości i harmonii.

Spektakl zrealizowany z udziałem środków finansowych Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu przy wsparciu pedagogów i psychologów dziecięcych.



Teatr Lalki, Maski i Aktora GROTESKA – Kraków – „Dokąd pędzisz, koniku?"

4 X wtorek 10:00, 12:00 na motywach baśni Rady Moskovej 4-9 lat 70 min.

Mały Konik chce być dorosły. Próbuje dotrzymać kroku Dużemu Koniowi, ale jest jeszcze za słaby. Szuka szczęścia w Wesołym Miasteczku, ale szybko dostrzega, że tam radość jest tylko pozorna, a ceną jest utrata wolności. Na szczęście spotyka Chłopca, który – jak on – nie godzi się na życie w niewoli. Obydwaj – Konik i Chłopiec – szukają swojego miejsca w świecie. Poznają, co to przyjaźń i razem szukają szczęścia, uciekając z Wesołego Miasteczka.

Przedstawienie, przygotowane przez Grzegorza Kwiecińskiego na podstawie pięknej baśni bułgarskiej pisarki, zawiera mądry, ponadczasowy przekaz, poruszający zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców.

Doskonale służy temu zarówno poetyckie ujęcie tematu, jak i zamysł plastyczny: scenografia spektaklu zainspirowana została malarstwem Tadeusza Makowskiego.

___________________________________________________________________________


TEATR ATOFRI – Poznań – „Pan Satie"

4 X wtorek 11:00, 14:00 1-5 lat 35 min.

Teatr Atofri jest laureatem naszej ubiegłorocznej nagrody „Kota w worku"!

W tym roku przywiózł nam znowu spektakl dla naj-najmłodszych, który pokazujemy w ramach naszego programu „Ab ovo".

Informacje od autorek:

„Kim jest Pan Satie? Dźwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką. W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie. Zabawy z dziecięcej wyobraźni łączą się z brzmieniem preparowanego pianina."

Pan Satie" to spektakl teatralno-muzyczny realizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.

Teatr Elffy –  „Co to? Kto to? Ja!!!"

5 X środa 11:00, 14:00 + warsztaty „Malowanie na dywanie" i „Spotkanie z marionetką"

11:00 0-1,5 roku – 45 min. + 15 min. (warsztaty)

14:00 1,5-3 lata – 45 min. + 30 min. (warsztaty)

Przedstawienie realizowane będzie dla dwu grup wiekowych:

  • Maleństwa leżące, siedzące i raczkujące (0-1,5 roku) – z rodzicem

– doświadczać będą, gdzie się znajdują: nos, głowa, uszy, oczy, nogi, kolana. Dla tych widzów przygotowaliśmy dużo pięknej muzyki i obrazów. Pojawi się nawet prawdziwa Harfa, a na Harfie grać będzie 10-letnia księżniczka Klara. To czas na bycie razem z Waszym dzieckiem i prawdziwą muzyką. Elffy są jakby łącznikami między dzieckiem a rodzicem. Ro-mari będzie śpiewać dla publiczności i z publicznością. Czy wiecie, że Wasze Maleństwa już nucą?

Po spektaklu warsztat „Malowanie na dywanie".

  • „Średniaczki" chodzące i biegające (1,5 – 3 lata) – z rodzicem

– odpowiedzą już same, do czego służą poszczególne części naszego ciała; usłyszymy i wyobrazimy sobie, jak bije nasze serce. To dzieci i Wy, Rodzice, będziecie razem tworzyć. Widzowie będą naocznymi świadkami procesu tworzenia Misia-marionetki, która w pewnym momencie ożyje. Nasi Mali i Dorośli Widzowie będą stymulowani do tworzenia spektaklu poprzez aktywny w nim udział: taniec, śpiewanie znanych i nowo poznanych melodii (nawet w języku suahili). Okaże się to bardzo proste! Roztańczeni widzowie zrelaksują się przy pięknej ludowej kołysance „Uśnijże mi, uśnij", zagranej przez 10-letnią Klarę. Czeka Was prawdziwa uczta dla ucha i oka i ducha.

To czas na otwarcie się na siebie, na tego małego człowieka, na wsłuchanie się. Będzie wesoło i kolorowo!

Po spektaklu warsztat „Malowanie na dywanie" + „Spotkanie z Marionetką.

Teatr Baj Pomorski – Toruń – „Pod-Grzybek"

7 X. piątek 9:30, 12:00 od 5 lat 50 min.

Stary, przebiegły, doświadczony Stary Lis i młody, lekkomyślny Lisek, spędzający czas na zabawach i figlach w miarę spokojnie żyli sobie w lesie. I trwałoby to zapewne jeszcze długo, gdyby nie celny strzał kłusownika, który śmiertelnie rani Starego Lisa.

Co dalej? Co to znaczy umrzeć? Czy życie jest tylko tym, co znamy, czy może jest gdzieś jeszcze inne życie – nieznane, tajemnicze?

Okazuje się, że o sprawach ostatecznych można mówić mądrze, a jednocześnie pogodnie i z poczuciem humoru. Zamiast chować się i bronić przed prawdą o życiu i przemijaniu można pokazać jego zadziwiającą logikę, co pomaga uporządkować myślenie i znaleźć swoje miejsce w tej niezwykłej układance.

W pracy nad tym przedstawieniem spotkali się mistrzowie teatru lalek. Dramaty Marty Guśniowskiej należą do najczęściej wystawianych na polskich scenach, Jacek Malinowski ma na swoim koncie wiele sukcesów teatralnych, a litewscy twórcy, których zaprosił do współpracy, należą do najwybitniejszych w swoim kraju.

190 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent