Weleda
Weleda Baby

spektakle dla dzieci w Warszawie

📅 środa 01.12.2010 do piątek 31.12.2010
spektakle dla dzieci w Warszawie
Teatr Rampa w miesiącu grudniu

01-03 grudnia, godz. 09:00  Wielka wyprawa
01-02 grudnia, godz. 11:00  Tajemniczy ogród

07-09 grudnia, godz. 11:00  Złota Kaczka
14 grudnia, godz. 09:00, 11:30 A my do Betlejem
15-17 grudnia, godz. 11:30 A my do Betlejem
18 grudnia, godz. 19:00 A my do Betlejem

20-22 grudnia, godz. 18:30 A my do Betlejem

Wielka wyprawa
czas trwania: 1 godz. 10 min.

Kanwą przedstawienia są znane, polskie piosenki dla dzieci, śpiewane przez wiele pokoleń w oryginalnym opracowaniu wokalnym. Odświeżone,  zachowujące swój pierwotny charakter stają się podróżą w czasy dzieciństwa (dla starszych) lub jego ozdobą, swoistą "pamiątką na zawsze". W naturalny sposób są odskocznią od  komercyjnych propozycji artystycznych dla dzieci wzorowanych na niekoniecznie polskich tradycjach. W scenariuszu wykorzystano min. utwory pt.: "Jedzie pociąg", "Wielka wyprawa", "Jadą misie", "Zegar", "Kaczka pstra", "Hej żeglarzu" "Rosną kwiaty", "Żołnierzyki", "Ta Dorotka", "Maszerują dzieci drogą", "Mało nas do pieczenia chleba",  "Górol ci jo, górolicek", "Kółko graniaste".

Piosenki te a także zabawy z dziećmi-widownią wplecione są w akcję fabularną.

Tajemniczy ogród
czas trwania: 2 godz. 20 min.

Do smutnego, skrywającego wiele tajemnic, angielskiego domu, w którym mieszka posępny Archibald Crawen – angielski arystokrata przybywa Mary Lenox, bratanica tragicznie zmarłej żony Crevena. Przybywa aby odmienić życie mieszkańców Misselthwaite. Jej tęsknota za miłością i przyjaźnią, jak również wiara w ich wielką moc, pozwoli otworzyć zamknięte drzwi ludzkich serc oraz drzwi "Tajemniczego Ogrodu". Tę urzekającą opowieść Frances Hodgson-Bernett zaadaptował na scenę w formie barwnego, muzycznego widowiska Cezary Domagała, który jest również autorem tekstów piosenek i reżyserem spektaklu. Muzykę do tego familijnego przedstawienia skomponował Tomasz Bajerski. Spektakl ten wzrusza, bawi, zmusza do refleksji, a przede wszystkim porusza serca wszystkich bez względu na wiek…

Złota Kaczka
czas trwania: 2 godz.

Legendę o Złotej kaczce znają chyba wszyscy warszawiacy. Młodzi i nie młodzi. Duzi i mali. W tej legendzie Pietrek, terminator i wychowanek warszawskiego zegarmistrza Jędrzeja, kochający się na zabój w jego córce Katarzynie postanawia wybrać się na Tamkę, aby spotkać tam Złotą Kaczkę i posiąść strzeżone przez nią skarby. Skarby są niemałe. Im są większe skarby w lochach pod Tamką, jak można się łatwo domyśleć – tym trudniejsze Złotej Kaczki warunki do ich zdobycia. Bo wielkie bogactwo jak wiadomo przyjść do zwykłego śmiertelnika nie bardzo chętnie chce i natrudzić się, i nawyrzekać wielu różnych przyjemności bardzo trzeba. W dodatku królowa, co w Złotą Kaczkę – w tych podziemiach – zaklęta, mądra jest bardzo, bardzo też łatwo utrudnianie drogi do złotego celu jej przychodziło. Doświadczenia nabierała od wielu wieków, bo i od wielu wieków chętnych do uszczuplenia tamkowego skarbu także wielu przychodziło. Przyszedł i Pietrek. Tytułem próby otrzymuje od Złotej kaczki trzy sakiewki pełne złotych dukatów, które musi wydać przez trzy kolejne dni. Okazuje się, że w czasach, kiedy w podziemiach warszawskiego zamczyska pływała Złota kaczka wydanie takiej ilości pieniędzy nie było zadaniem łatwym. Pewnie dzisiaj Pietrek nie miałby z tym większego kłopotu, jednak w bajce, ów szczęśliwiec niemało musiał się natrudzić, zanim każdą z sakiewek codziennie udało mu się opróżnić. Jednak mimo, że dwoił się i troił, bez pomocy niby przypadkiem spotkanego Maga-Capitano nie udałaby mu się ta sztuka. Capitano opiekował się Pietrkiem, chronił przed niebezpieczeństwami, dawał dobre rady i bardzo przyczynił się do szczęśliwego zakończenia tej niezwykłej baśniowej i rozśpiewanej historii oraz oczywiście całego spektaklu.

A my do Betlejem
czas trwania: ok. 2 godzin

U schyłku roku zapraszamy na wyjątkowe przedstawienie poświęcone Świętom Bożego Narodzenia, które w swojej wyjątkowości emanuje świątecznym nastrojem, a który to nastrój jest tak świąteczny jak świąteczna jest choinka, Pasterka, kolacja wigilijna czy podchoinkowe prezenty. Tym razem jednak zobaczycie spektakl bez choinki i innych świątecznych atrybutów. Piotr Furman wraz z kolegami – aktorami stworzyli specyficzne przedstawienie – teatr na pustej podłodze. Nie ma tu szopy, żłóbka, osiołka, realistycznie ich nie ma, ale w zaskakujący sposób są! Tylko muzyka – wspaniałe wielogłosowe aranżacje – aktor, światło i wysublimowane poczucie humoru, brzmienie idealnie dobranych i wyćwiczonych głosów, aranżacje muzyczne Juliusza Loranca, opracowanie głosowe nieżyjącego już znakomitego Jana Raczkowskiego przenoszą nas właśnie w ten jakże miły naszym sercom świąteczny nastrój. Aktorom akompaniuje lubiący ocierać się o niecodzienne nastroje Marcin Mazurek.

KASA CZYNNA:
od poniedziałku do soboty w godz. 11.00 – 19.00
i w niedziele, w których grane są spektakle w godz. 15.00 – 19.00

ZAREZERWOWANE BILETY NALEŻY ODEBRAĆ NAJPÓŹNIEJ DO GODZ. 18.00 W UZGODNIONYM TERMINIE.

Rezerwacja biletów indywidualnych i zbiorowych,
informacje o repertuarze i spektaklach:
tel: +48 (22) 679-89-76,  679 50 51 (52) wew. 105, 117
tel/fax: +48 (22) 679-05-35

644 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent