Ważne informacje:
– Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat
– Czas trwania: 1,5 godz.
– Cena: 10 zł
– Liczba miejsc w grupie: 15 osób
– Możliwość zakupów biletów jest każdorazowo określona przy dacie konkretnego spotkania. Sprzedaż i rezerwacja biletów kończy się o godz. 10:00 w piątek poprzedzający spotkanie.
– Bilety należy wykupić w terminie ustalonym w trakcie procesu rezerwacji.
– Rezerwacje niewykupione w terminie są automatycznie anulowane.
– Warsztaty odbywają się na platformie ZOOM
– Zapisani na warsztaty uczestnicy, najpóźniej 1 dzień przed datą zajęć otrzymają na podany nam adres mailowy link, przy pomocy którego będzie można dołączyć do warsztatów
– Zapisani na warsztaty uczestnicy otrzymają na adres mailowy poradnik zawierający informacje i ułatwiający uczestnictwo w warsztatach online
– W zależności od specyfiki zajęć na zapisanych uczestników będą czekały materiały przygotowane przez edukatora, które będzie można odebrać osobiście z MNK przez okres tygodnia przed warsztatami, szczegółowe informacje zostaną Państwu przesłane e-mailem.
– Materiały nie są niezbędne do uczestnictwa w zajęciach
– Jak się zapisać? Wymagana rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK –12 433 57 44 (w godz. 9.00-16.00 w dni powszednie)
– W przypadku nieobecności na warsztatach online nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie
– Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w warsztacie online bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi
– Regulamin warsztatów dla dzieci online
– Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka Izabela Lechowicz – ilechowicz@mnk.pl.
CYKL
(Nie)porządek w sztuce
Cebula i góra, jabłko i słońce oraz fotel, w którym lubię siedzieć. Wszystko ma swój kształt. Czasem bardzo oczywisty a czasem ukryty. Te kształty tworzą różnorodne opowieści. Opowiadane przez artystów wszystkich czasów, także tych najdawniejszych. W namalowanych historiach pojawiają się ludzie i zwierzęta, budynki i przedmioty, z których jedne są bardzo ważne, a inne stanowią zaledwie sztafaż. W trakcie warsztatów dowiemy się, co oznacza to trudne słowo. Spróbujemy narysować trójwymiarowy przedmiot i ustalimy, ile czasu zajmowała artyście nauka malowania i rysowania realistycznego! Zapraszamy!
Grupa I (6–9 lat), soboty, godz. 10:30–12:00
Grupa II (6–9 lat), soboty, godz. 13:30–15:00
5.06.2021
Warsztaty towarzyszące wystawie „Aleksander Kotsis (1836–1877). Odcienie realizmu” w Kamienicy Szołayskich, pl. Szczepański 9
Trójwymiarowy, realny świat
Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.
Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystką malarką. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej, wystawy ktoś ukradł jedną z jej prac, poczuła dumę – musiała mu się bardzo spodobać…
Muzeum Narodowe w Krakowie
Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków
012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
https://www.muzeum.krakow.pl