Sąsiadujemy – spacery po Wrocławiu

Wrocław, różne dzielnice
🗺 mapa
📅 niedziela 01.09.2019 do niedziela 08.09.2019
spacery sąsiedzkie Wrocław lato atrakcje dla dzieci 2019

Sąsiadujemy: Szybcy i zdalni – Grand Prix Trójkąta

 

W tym roku 1 września na szczęście nie oznacza początku zajęć szkolnych. 1 września to pierwsze w historii Grand Prix Trójkąta, czyli zawody zdalnie sterowanych samochodów!  

W niedzielne popołudnie na podwórku Impartu (ul. Mazowiecka 17) wyłonimy mistrza lub mistrzynię zdalnie sterowanej kierownicy! Po jazdach testowych i zapisach (start rejestracji punktualnie o 15:00!) rozpoczną się trzy specjalne konkurencje:

  • Slalom gigant, podczas którego przetestowana zostanie prędkość i umiejętności kierowania auta pod presją
  • Fruwające kółka, które sprawdzą odwagę, gibkość i zdolności latania
  • Błyskawiczna precyzja, która określi kto szybko i sprawnie potrafi zatrzymać samochód w odpowiedni sposób

Kto zwycięży? O tym zdecyduje prędkość, zwinność oraz noty jury. Do wygrania wieczna chwała i zdalnie sterowane samochody z unikatowymi karoseriami! Tego dnia nie zabraknie nie tylko świetnej zabawy, ale też bufetu z przekąskami, dobrej muzyki i pokazu profesjonalnych modeli

Na wydarzenie zaproszeni są także właściciele własnych zdalnie sterowanych aut. Na podwórku będzie można  je wizualnie zmodyfikować w punkcie customizacyjnym. Na najmłodszych miłośników motoryzacji czekała będzie strefa zabawy dla małych kierowców.

Wyścigi są otwarte dla wszystkich chętnych i odbędą się na podwórku Impartu (ul. Mazowiecka 17). Punktualność jest ważna – o godzinie 15:00 rozpocznie się rejestracja uczestników i zapisy na poszczególne konkurencje!

Grand Prix Trójkąta jest otwarte dla wszystkich bez względu na wiek, płeć czy zdolności motoryzacyjne. Wstęp jest bezpłatny.

Data:1.09.2019
Godzina:15:00
Wstęp:wolny
Cena biletu:Wstęp wolny
Miejsce wydarzenia:podwórko Impartu (ul. Mazowiecka 17

Harmonogram Grand Prix Trójkąta

  • 15:00 – 15.30 – Zapisy do pierwszej tury zawodów.
  • Od 15:30 do 17:00 zapisy do drugiej tury zawodów.
  • 15:30 – 17:00 – I Tura Grand Prix
  • 17:00-17:30 – Pokaz profesjonalnych modeli z Driftowni
  • 17:30 – 19:00 – II Tura Grand Prix
  • 19:00 – 19:30 – Pokaz profesjonalnych modeli z Driftow
  • 19:30 – 20:00 – Wręczenie nagród

Sąsiadujemy z artystami

Pomysłodawcami Grand Prix Trójkąta są Ula Lucińska i Michał Knychaus – duet artystyczny Inside Job, który bierze udział w projekcie „Sąsiadujemy z artystami. Ich uwagę zwrócił obecny na Przedmieściu Oławskim wątek motoryzacyjny. Znajdujący się przy ul. Tadeusza Kościuszki budynek Franpolu to jeden z najstarszych w Polsce warsztatów motoryzacyjnych, a samo podwórze jest związane z samochodami już od ponad stu lat. Ze wsparciem znajdujących się tam warsztatów i miłośników zdalnie sterowanych modeli z profesjonalnego toru wrocławskiej Driftowni, Ula i Michał przygotowali program wyjątkowych warsztatów i wyścigów. 🏆

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Dzień Trójkąta / 7 września / sobota / 11:00-22:00

Poznaj smaki Przedmieścia Oławskiego

Dzień Trójkąta zapowiada się wyjątkowo smakowicie! W tym roku rozpoczniemy od wspólnego, leniwego śniadania, by nabrać sił do całodniowych aktywności. Tradycyjnie będziemy dużo spacerować i odkrywać. Tego dnia zorganizujemy też m.in. koncert, czytanie książek w ukrytym w podwórku Świetliku oraz wyjątkową wystawę. Osiedlowe kawiarnie, restauracje i bary przygotują na ten dzień specjalne przysmaki.

Centralnym miejscem Dnia Trójkąta ponownie stanie się plac u zbiegu ulic Komuny Paryskiej i Kościuszki – pełna muzyki, pysznych przekąsek i sąsiedzkich aktywności Strefa Sąsiedzkiego Relaksu. Porozmawiacie tam z przedstawicielami lokalnych instytucji i dowiecie się więcej o możliwościach działania na swoim osiedlu.

Dzień Trójkąta będzie idealną okazja do poznania Przedmieścia Oławskiego w sąsiedzkiej atmosferze!

Sąsiadujemy na Ołbinie / maj – październik

Na tym pełnym niezwykłych kamienic i ciekawych historii osiedlu, wraz ze Stowarzyszeniem Żółty Parasol, przygotowaliśmy szereg sąsiedzkich atrakcji! Stworzymy lokalny przepiśnik, czyli zbiór przepisów na ołbińskie przysmaki, a także wyjątkowy Sąsiedzki Atlas – przewodnik po podwórkowych dźwiękach i obrazach. Będziemy też gotować i smakować, odkrywać magię słuchowisk w plenerze i bawić się podczas sąsiedzkich kolacji. Pojedziemy nawet na Wakacje all inclusive!

Podczas „Wrocław – wejście od podwórza” na Ołbinie powstały 3 instalacje: Nieskończony Zielony Adama Kalinowskiego, Domek na Jesionie Niedzielnych, czyli Cecylii Malik, Bartolomeo Koczenasza, Piotra Dziurdzi i Jakuba Wesołowskiego oraz ławka KOCHAM Elżbiety Jabłońskiej.

Sąsiadujemy na Kleczkowie / maj – wrzesień

Na tym rozciągającym się między Dworcem Nadodrze a Starą Odrą osiedlu o wyjątkowej architekturze, będziemy sąsiadować razem ze Stowarzyszeniem Curatus. W tym roku działania rozpoczniemy 26 lipca – spotkamy się nad rzeką, by w sąsiedzkiej atmosferze zrelaksować się, lepiej poznać historię osiedla, przypomnieć sobie grę w podchody, a na koniec dnia zamienić się w słuch podczas plenerowego słuchowiska radiowego. 23 sierpnia na jednym z podwórek będziemy gotować, jeść, rozmawiać i tańczyć.

Na osiedlu odnaleźć można 6 instalacji świetlnych, które Kamila Szczęsna stworzyła w 2016 roku w ramach „Wrocław – wejście od podwórza”. Te nieoczywiste lampy wiszą w bramach na ulicach Kleczkowskiej i Krasińskiego.

Sąsiadujemy na Brochowie / maj – wrzesień

Po sąsiedzku będziemy też na Brochowie, czyli niezwykłym, zielonym osiedlu nieco oddalonym od centrum miasta. Razem z Fundacją Made in Brochów przygotowaliśmy moc sąsiedzkich atrakcji! Rozpoczniemy współczesnymi obchodami Nocy Świętojańskiej, na które złożą się: warsztaty, pochód, spektakl i nocna gra terenowa. W lipcu i sierpniu będziemy poznawać brochowskich działkowiczów, biesiadować, odkrywać magię kolejarskich potańcówek i oglądać filmy w plenerze.

Na Brochowie, a dokładnie przy ul. Koreańskiej, znajduje się instalacja „Fotoplastykon”, którą Robert Pludra (we współpracy z Katarzyną Moszczyńską) stworzył w ramach projektu „Wrocław – wejście od podwórza”.

Sąsiadujemy na Przedmieściu Oławskim / maj – październik

Do końca czerwca w Pracowni Komuny Paryskiej 45 spotkać można Novy Ruch Teatr, który razem z mieszkańcami przygotowuje wyjątkowe pocztówki dźwiękowe i poezję inspirowaną Przedmieściem Oławskim.

Od lipca w Pracowni zagości Natalia Gołubowska i jej Otwarty Zakład Artystyczny. Jak to na początku działalności, będzie chciała zapoznać się z sąsiadkami i sąsiadami, więc zaprosi Was m.in. na plenerowe śniadanie i wspólne tworzenie lizaków. Będziemy działać, kreować i świetnie spędzać czas, a nowym tematem przewodnim Pracowni stanie się Moda na Trójkąt!

Sąsiadujemy z artystami / czerwiec – wrzesień

W tym roku na podwórkach zagoszczą też artystki i artyści spoza Wrocławia, dla których sąsiedzkie tematy nie są czymś obcym. Współpracując z sąsiadami i sąsiadkami stworzą propozycje osiedlowych działań – na pewno będzie ciekawie, aktywnie i lokalnie!

Na Kleczkowie pojawi się Jaśmina Wójcik, artystka zainteresowana sprawami społecznymi, autorka m.in. akcji artystyczno-aktywistycznej z byłymi pracownikami i pracownicami fabryki ciągników Ursus. Na Ołbin zawita znana już mieszkańcom Cecylia Malik, czyli jedna z autorek podwórkowego Domku na jesionie. Na Brochowie spotkamy się z Magdaleną Fabiańczyk, działającą i tworzącą na całym świecie artystką i edukatorką. Z kolei na Przedmieściu Oławskim będziemy współpracować z Ulą Lucińską i Michałem Knychausem, młodym duetem artystycznym o nazwie Inside Job.

Program dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

264 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent