Królik i Misia

Rodzina w Teatrze – Gino, Suzi i Wehikuł Czasu

📅 sobota 05.12.2015 do niedziela 06.12.2015
Rodzina w Teatrze – Gino, Suzi i Wehikuł Czasu

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 2 dwuosobowe zaproszenia do Teatru na najbliższy weekend – po jednym na sobotni i niedzielny spektakl!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: Rodzina w Teatrze i wybrany dzień, np. Rodzina w Teatrze, sobota) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl w dniu 3 grudnia do godz. 20.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁

05 i 06 grudnia 2015 godz. 16.00

Baśń o szczęściu

oraz gra teatralna dla Rodziców z Dziećmi

Scena na Lwowskie
j
ul. Lwowska 30 Kraków

bilety (17zł/os), rezerwacja na : rezerwacja@studiodono.pl
www.studiodono.pl

Opisy spektakli:

BAJKA O JESTEMACH, czyli historia podróży czwórki zwierzaków, które postanowiły trzymać się razem, choćby nie wiem co.

Czwórka przyjaciół nie ma o sobie dobrego zdania: pies Bronek myśli: JESTEM zły, żaba Aleks: JESTEM brzydki, gąska Tosia: JESTEM niezdarna, krowa Monia: JESTEM głupia. Niezadowoleni ze swoich JESTEMÓW wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu Wielkiego Twórcy Jestemów. Czy uda im się go odnaleźć? Czy spełni ich prośbę i podaruje im nowe JESTEMY? Kolorowe, pełne ruchu i wpadającej w ucho muzyki przedstawienie kukiełkowe dotyka problemu szukania własnej tożsamości i radzenia sobie z krzywdzącymi przezwiskami. Pozwala dzieciom dostrzec wartość, która kryje się w każdym z nich.

Spektakl gościnny Stowarzyszenia Sztukmisja.

WYSTĘPUJĄ:
CIESZKA ŻÓŁTKO, MONIKA WIERZBICKA

Reż. K. A. Thompson

Po spektaklu zabawy teatralne dla Rodziców z Dziećmi

BAŚŃ O SZCZĘŚCIU

Baśń o szczęściu to alegoryczna opowieść o dwóch rycerzach poszukujących Czterolistnej Koniczyny, która ma przynieść nieograniczone szczęście swojemu znalazcy. Wyruszają razem do Zaklętego Lasu, ale tylko jeden z nich może ją odnaleźć…  W spektaklu zostały wykorzystane różnorodne środki wyrazu – maska, teatr formy, pantomima, teatr ruchu. Zabawa konwencją odkrywa prawdziwą siłę teatru – umowność. Całości dopełnia niezwykła muzyka oraz gra świateł. Dwoje aktorów na oczach widzów przeistacza się w kolejne postacie opowiadając o nadziei, rozczarowaniu, lęku, gniewie, zazdrości i decyzjach, które nieustannie trzeba podejmować.

Scenariusz powstał na podstawie książki Szczęście czy fart Alexa Rovira Celma oraz Fernanda Trias de Bes.

WYSTĘPUJĄ:
AGNIESZKA CIANCIARA-FRÖHLICH,  JONATHAN FRÖHLICH.

Po spektaklu gra teatralna dla Rodziców z Dziećmi.

GINO, SUZI I WEHIKUŁ CZASU

Zapraszamy młodą widownię na kolejne przygody sympatycznej pary klaunów

– Gino i Suzi. Tym razem bohaterowie zabiorą nas w niezwykłą podróż w czasie.

Suzi konstruuje Wehikuł Czasu, aby odnaleźć swoją ulubioną chusteczkę. Zgadza się, żeby wraz z nią wyruszył Gino. Wystarczy mała pomyłka, aby z pozoru łatwa ekspedycja przerodziła się w tajemniczą i pełną niebezpieczeństw wyprawę…  Przedstawienie, choć ujęte w formie komedii, oferuje młodemu widzowi nie tylko salwy śmiechu, ale również wartką akcję, zaskakujące rozwiązania sytuacji oraz chwile napięcia. Spektakl uaktywnia także wyobraźnię widza, uwrażliwiając dzieci na siłę teatru, w którym prostymi środkami artyści kreują nowe miejsca, sytuacje i postaci.

Po spektaklu Konkurs na najciekawszy projekt Wehikułu Czasu!

WYSTĘPUJĄ :
AGNIESZKA CIANCIARA – FRÖHLICH, JONATHAN FRÖHLICH