Plenery malarskie i artystyczne półkolonie dla dzieci
UD

Plenery malarskie i artystyczne półkolonie dla dzieci

📅 niedziela 19.07.2015 do sobota 25.07.2015
Plenery malarskie i artystyczne półkolonie dla dzieci

PLENERY MALARSKIE W ŁUCZNICY
dla dzieci w wieku od 8 lat

Od 23 lat organizujemy letnie plenery malarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Plener jest doskonałą okazją do rozwijania umiejętności twórczych w każdym wieku i na każdym etapie nauki. Intensywna praca twórcza w otoczeniu przyrody i osób o podobnych zainteresowaniach sprzyja poszukiwaniom artystycznym i wypracowaniu własnych środków wyrazu. Malownicze położenie zespołu pałacowo – parkowego w Łucznicy, w bliskości przyrody parku krajobrazowego sprawia, że plener jest wyjątkową formą wypoczynku.

Plenery prowadzi Teresa Starzec, malarka i dyrektor Fundacji Atelier wraz ze sprawdzoną kadrą artystów-pedagogów. Zapewniamy wszystkie materiały plastyczne – bez ograniczeń, komfortowe warunki pobytu i pracy oraz całodzienne wyżywienie.

Terminy plenerów:

19 lipca (niedziela) -25 lipca (sobota) 2015

26 lipca (niedziela) – 1 sierpnia (sobota) 2015

Podczas pleneru, cały dzień jest poświęcony pracy twórczej na świeżym powietrzu, w razie niepogody w pracowniach. Wieczorem prowadzimy wykłady z historii sztuki bogato ilustrowane slajdami. Na zakończenie pleneru wszyscy prezentują swoje prace na wystawie, na którą zapraszamy rodziny uczestników, naszych przyjaciół i przedstawicieli mediów.

Zajęcia artystyczne w czasie pleneru:
warsztaty z rysunku (ołówek, węgiel, tusz),
warsztaty malarskie (akwarela, tempera, olej na płótnie),
warsztaty rzeźbiarskie,
warsztaty z kompozycji (tworzenie mało i wielkoformatowych kompozycji przestrzennych), wykłady o sztuce.

Koszt: 1750 zł (opłaty można wnosić w ratach)
Miejsce: Łucznica k/Pilawy (60 km od Warszawy)

Plan dnia plenerowego:

9.00 śniadanie
10.00 -11.00 rysunek z modela
11:00 – 13:00 prace w plenerze malarskie lub rysunkowe
13.30 obiad
14:00 – 15:00 odpoczynek
15.00 – 18.00 zajęcia tematyczne w plenerze
18.00 kolacja
19:00 przegląd prac
20:00 projekcja slajdów, z uwzględnieniem tematów na drugi dzień

Spis materiałów, które zapewnia Fundacja Atelier podczas pleneru: pędzle do akwareli, akwarele, papier akwarelowy, pędzle do temper, farby tempery, zagruntowany papier do temper, noże do papieru, papier z roli, grunty, szkicowniki, blejtramy, węgiel rysunkowy, sztalugi plenerowe, takery, ołówki, klej, gumki, papier kolorowy, farby olejne studyjne, linijki, kredki, pastele olejne, glina rzeźbiarska, tusz czarny, fiksatywa, narzędzia do rzeźby, itd.

Szczegółowe informacje: (22) 826 88 13; (22) 826 95 89, fundacja@atelier.org.pl www.atelier.org.pl

ARTYSTYCZNE PÓŁKOLONIE DLA DZIECI
od 3,5 do 12 lat – zajęcia w grupach wiekowych

Od 29 czerwca do 28 sierpnia zapraszamy dzieci do udziału w letnich, tygodniowych półkoloniach artystycznych. Każdego dnia odbędą się trzy dwugodzinne warsztaty. Proponujemy: rysunek, malarstwo, rzeźbę w glinie, design, warsztaty komputerowe, animację poklatkową, zajęcia łączące elementy teatru z plastyką. Zajęcia prowadzą artyści stale współpracujący z Fundacją Atelier wraz z asystentami pedagogicznymi. Zajęcia będą się odbywały w Atelier Foksal.

Twórcza praca w małej grupie sprzyja rozwojowi zdolności manualnych i kształtowaniu dobrego gustu, ułatwia wyrażanie emocji, a przede wszystkim daje bardzo wiele radości. Warsztaty plastyczne są doskonałą alternatywą dla dzieci spędzających wakacje w Warszawie.

Terminy zajęć: każdy tydzień wakacji, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00.
Koszt zajęć: 650 zł – 5 dni warsztatów po 6 godzin dziennie. W cenę wliczony jest obiad i napoje. Jest możliwość wykupienia poszczególnych dni (130 zł/dzień) lub dwugodzinnych warsztatów w ciągu dnia (50 zł/warsztat).

Zapisy i szczegółowe informacje: tel. 22 826 88 13, 22 826 95 89 lub e-mail: fundacja@atelier.org.pl, www.atelier.org.pl

816 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent