Królik i Misia

Piknik Patriotyczno-Militarny

📅 sobota 07.11.2015 do niedziela 08.11.2015
Piknik Patriotyczno-Militarny

Osią atrakcji przygotowanych dla bywalców imprezy będzie obecność rekonstruktorów z czołowych Polskich stowarzyszeń działających w tym obszarze. Oprócz ekspozycji „żywego kadru" z frontu II wojny światowej przedstawianego w ramach nasyconej sprzętami i bronią z epoki „dioramy" zobaczymy też widowiskową inscenizację. Pod przewodnictwem Stowarzyszenia Rekonstruktorów Feldgrau zobaczymy prawdziwą bitwę z udziałem Polskich, Niemieckich i Amerykańskich żołnierzy, a także Holenderskich partyzantów.

Dla kontrastu w trakcie imprezy będzie można zobaczyć również przedstawicieli współczesnej polskiej armii, który pojawią się na Błoniach Zabierzowskich za sprawą 6 Brygady Powietrznodesantowej. Krakowska jednostka ubarwi imprezę w Zabierzowie wysyłając na Piknik drużynę szturmową wraz ze sprzętem i bojowym pojazdem.

Podczas Pikniku Patriotyczno-Militarnego odbędą się także koncerty muzyczne. Na odwiedzających czekać będą: Krakowska Orkiestra Staromiejska czy Artyści Klubu Wojsk Specjalnych. Młodsze pokolenie twórców patriotycznych reprezentowane będzie solistkę Magdę Chołuj, a także rapera Tadka Solo czy zespół Irydion.

Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, na których czekać będą zabawy organizowane przez animatorów.

Imprezę swoim honorowym patronatem objęli:

·         Marszałek Województwa Małopolskiego Pan  Marek Sowa

·         Wojewoda Małopolski Pan Jerzy Miller

·         Wójt Gminy Zabierzów Pani Elżbieta Burtan

·         Senator Mieczysław Gil

·         Stowarzyszenie NZS 1980

Informacji na temat Pikniku szukaj na:

·         Stronie wydarzenia; https://www.facebook.com/events/439037236296859/

·         Stronie internetowej Błoń Zabierzowskich; http://bloniazabierzowskie.pl/