Jadzia Pętelka
Jadzia Pętelka

Papageno. Bajka o zaczarowanym flecie – Rodzinne Poranki Operowe

📅 niedziela 12.01.2014
Papageno. Bajka o zaczarowanym flecie – Rodzinne Poranki Operowe

Poznamy historię ptasznika pomagającego księciu w uwolnieniu córki Królowej Nocy, dziwnego osobnika ubranego w ptasie pióra, poznamy moc czarodziejskiego fletu

i czarodziejskich dzwoneczków.

Rodzinne Poranki Operowe są cyklem edukacyjnym Warszawskiej Opery Kameralnej adresowanym do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do ich rodziców. Każde spotkanie opowiada o jakiejś postaci operowej – to bajka opowiedziana przez narrator i ilustrowana muzyką w wykonaniu śpiewaków WOK i zespołu kameralnego. Ważnym elementem jest wspólna zabawa dzieci i rodziców, wspólne doświadczanie muzyki i teatru.

Zapraszamy na przedstawienie „Papageno. Bajka o zaczarowanym flecie".

 

Wykonawcy

Andrzej Klimczak – Papageno

Anna Mikołajczyk – Pamina

Leszek Świdziński – Tamino

Aleksandra Resztik – Królowa Nocy

Dariusz Górski – Sarastro

Justyna Stępień – Papagena

Andrzej Ferenc (narrator)

 

Violetta Łabanow – fortepian

Michał Lisiewicz – skrzypce

Anna Mocarska – flet

Marta Ziarko – wiolonczela

Jitka Stokalska – opieka reżyserska

Marlena Skoneczko – opieka scenograficzna

Poranek odbędzie się w Teatrze Warszawskiej Opery Kameralnej, al. Solidarności 76b.

Bilety do nabycia na w kasie biletowej WOK. Cena biletu 20 zł, dla wszystkich widzów. Zapraszamy

Warszawska Opera Kameralna

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją muzyczną o ponad 50-letniej historii. Została założona w 1961 roku przez Stefana Sutkowskiego, późniejszego wieloletniego Dyrektora Naczelnego i Artystycznego. Obecnie Dyrektorem Naczelnym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Jerzy Lach, a funkcję Dyrektora Artystycznego pełni Ruben Silva. Repertuar Opery Kameralnej cechuje ogromna różnorodność muzycznych stylów i form prezentowanych dzieł: od średniowiecznych misteriów, poprzez opery wczesnego i późnego baroku, opery klasyczne, XVIII-wieczne pantomimy, opery Rossiniego, Donizettiego, po sceniczne dzieła współczesne, spośród których kilkanaście powstało na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Artyści Opery z powodzeniem wykonują również muzykę kameralną, oratoryjną i symfoniczną różnych epok. Od 1986 roku Warszawska Opera Kameralna występuje we własnym teatrze, mieszczącym się w zabytkowym budynku z 1775 roku przy al. Solidarności 76b. Siedziba Opery, o kameralnym wnętrzu z doskonałą akustyką, wpisana jest do rejestru zabytków Warszawy. W skład zespołu artystycznego Warszawskiej Opery Kameralnej wchodzą dyrygenci, soliści, dwie orkiestry – Sinfonietta Warszawskiej Opery Kameralnej i Zespół Instrumentów Dawnych Musicae Antiquae Collegium Varsoviense oraz chór. Sztandarowym i najważniejszym przedsięwzięciem artystycznym Warszawskiej Opery Kameralnej jest Festiwal Mozartowski w Warszawie. Warszawska Opera Kameralna jest instytucją finansowaną ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Kontakt dla mediów:

Marta Trzepla, marta.trzepla@operakameralna.pl, (22) 627 91 29.  

 

171 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent