Opera otwarta na widza – edukacja i dostępność w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska mapa

niedziela 22.05.2022

Opera otwarta na widza – edukacja i dostępność w Operze Krakowskiej

Muzykoterapia dla kobiet w ciąży, warsztaty tematyczne dla dzieci, spektakle z audiodeskrypcją i wirtualny spacer po gmachu przy Lubicz 48 – Opera Krakowska zaprasza do uczestnictwa w projektach edukacyjnych i ułatwia osobom z niepełnosprawnością wzroku korzystanie z jej oferty repertuarowej.

Po drugiej stronie kurtyny – warsztaty „Alicja w krainie Opery”

W niedzielne poranki Opera Krakowska zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat na nowy cykl warsztatów edukacyjnych „Alicja w krainie Opery”. Każde ze spotkań wprowadza uczestników w inny obszar pełnego magii świata teatru operowego. Z pomocą Artystów i Pracowników Opery, a także baśniowych przewodników – Operowego Kapelusznika, Muzycznego Królika oraz głosu tytułowej Alicji – dzieci poznają instrumenty muzyczne, zatańczą na zaczarowanej pięciolinii, odkryją też tajniki teatralnej charakteryzacji czy powstawania scenografii, rekwizytów oraz kostiumów.

Spotkania prowadzi Anna Adamus – z wykształcenia menadżer kultury, z zamiłowania pedagog, od wielu lat związana z Operą Krakowską; pomysłodawczyni i organizatorka  projektów edukacyjnych i społecznych, która podczas warsztatów wciela się w Operowego Kapelusznika.

22 maja, godz. 10 i 12

 

Terapeutyczny wpływ muzyki – warsztaty „Z muzyką od poczęcia”

„Z muzyką od poczęcia” to dedykowane dla kobiet w ciąży warsztaty muzykoterapeutyczne, które już od kilku lat są z powodzeniem realizowane przez Operę Krakowską. Głównym celem zajęć jest kształtowanie świadomości muzycznej wśród przyszłych mam, zwiększenie ich wiedzy na temat ciąży, porodu i połogu, a także wzmocnienie więzi z dzieckiem. Uczestniczki poznają techniki muzykoterapeutyczne, relaksacyjne i oddechowe; dzięki odpowiednim ćwiczeniom i specjalnie dobranej muzyce mogą także wpływać na rozwój swoich dzieci już od pierwszych tygodni ciąży. Podczas spotkań poruszane są takie tematy jak wpływ muzyki na stan psychofizyczny matki i dziecka, stymulacja prenatalna, emocje w ciąży, sztuka efektywnego relaksu, a także godny poród i połóg z pomocą muzykoterapii. Nie brakuje też wspólnej nauki śpiewania kołysanek.

Warsztaty prowadzi Karolina Gwardzik – muzykolożka i muzykoterapeutka – wraz z zaproszonymi gośćmi. „W tych trudnych czasach staramy się dać kobietom szanse na spotkanie i otwarcie się na terapeutyczny wpływ muzyki. Pomimo pandemii, czas nie stanął w miejscu i wiele kobiet w ciąży potrzebuje wsparcia tu i teraz. Ułatwi nam to praca z oddechem, śpiew oraz techniki wyobrażeniowe i relaksacyjne”, mówi autorka warsztatów.

Więcej informacji o projektach na stronie Opery Krakowskiej: www.opera.krakow.pl.

Informacji na temat projektu „(nie)Widzialna Opera” udziela Biuro Organizacji Widowni: +48 12 296 62 62 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00).

Projekt „Alicja w krainie Opery” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt „(nie)Widzialna Opera” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Opera otwarta na widza – edukacja i dostępność w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska

Tradycja sztuki operowej w Krakowie liczy ponad dwieście lat. Natomiast Opera Krakowska jako instytucja została powołana do życia w 1954 roku i premierą "Rigoletta" Verdiego w sali Domu Żołnierza przy ul. Lubicz 48 rozpoczęła swoją …

Więcej

Adres:

ul. Lubicz 48
31-512 Kraków


Kontakt:

(12) 296 62 60; (12) 296 62 61
bilety@opera.krakow.pl
http://www.opera.krakow.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:muzykawarsztaty