Opera otwarta na widza – edukacja i dostępność w Operze Krakowskiej

Opera otwarta na widza – edukacja i dostępność w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska
🗺 mapa
📅 niedziela 25.06.2023
Opera otwarta na widza – edukacja i dostępność w Operze Krakowskiej
Muzykoterapia dla kobiet w ciąży, warsztaty tematyczne dla dzieci, spektakle z audiodeskrypcją i wirtualny spacer po gmachu przy Lubicz 48 – Opera Krakowska zaprasza do uczestnictwa w projektach edukacyjnych i ułatwia osobom z niepełnosprawnością wzroku korzystanie z jej oferty repertuarowej.

Po drugiej stronie kurtyny – warsztaty „Alicja w krainie Opery”

W niedzielne poranki Opera Krakowska zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat na nowy cykl warsztatów edukacyjnych „Alicja w krainie Opery”. Każde ze spotkań wprowadza uczestników w inny obszar pełnego magii świata teatru operowego. Z pomocą Artystów i Pracowników Opery, a także baśniowych przewodników – Operowego Kapelusznika, Muzycznego Królika oraz głosu tytułowej Alicji – dzieci poznają instrumenty muzyczne, zatańczą na zaczarowanej pięciolinii, odkryją też tajniki teatralnej charakteryzacji czy powstawania scenografii, rekwizytów oraz kostiumów.

Spotkania prowadzi Anna Adamus – z wykształcenia menadżer kultury, z zamiłowania pedagog, od wielu lat związana z Operą Krakowską; pomysłodawczyni i organizatorka  projektów edukacyjnych i społecznych, która podczas warsztatów wciela się w Operowego Kapelusznika.

25 czerwca, godz. 10 i 12

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie