Jadzia Pętelka

Ogólnopolski Festiwal Teatralny Ofmat

📅 piątek 16.10.2015 do niedziela 18.10.2015
Ogólnopolski Festiwal Teatralny Ofmat

To festiwal skierowany do amatorskich zespołów teatralnych działających w szkołach, domach kultury, przy fundacjach i w innych miejscach. To propozycja dla wszystkich pasjonatów teatru, którzy nie boją się uprawiać go czynnie. Co nas interesuje? Interesują nas poszukiwania młodego teatru, forma wypowiedzi artystycznej, autentyczność, język i ekspresja, które niewątpliwie mogą również inspirująco wpływać na obraz i rozwój współczesnego teatru. Spotkania, dyskusje i wzajemna wymiana doświadczeń to idea festiwalu stawiającego w centrum uwagi sztukę młodych teatrów. „Ofmat to próba nauczenia młodych ludzi krytycznego myślenia, nie krytykanctwa, a krytycznego myślenia, to spora różnica"- mówi Ewa Różańska Dyrektor Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Tegoroczna edycja festiwalu będzie również prowokować do dyskusji o teatrze. Ciekawią nas postawy i decyzje młodych twórców, wobec konwencji teatralnych, wobec panujących mód trendów współczesnego teatru, wobec teatru tradycyjnego. Chcemy spotkać się, wymieniać doświadczeniami, rozmawiać o teatrze w Krakowie, mieście o znaczących tradycjach teatralnych. W związku z obchodami 100. rocznicy urodzin Tadeusza Kantora zdecydowaliśmy, że atrakcją tegorocznej edycji będzie spotkanie z Jego Teatrem. Po tym świecie oprowadzi nas były aktor Kantora, Bogdan  Renczyński. Spotkanie, warsztaty oraz wędrówka po ekspozycjach teatralnych i prezentacjach multimedialnych odbędą się w nowym interesującym architektonicznie budynku CRICOTEKI, gdzie zgromadzona została spuścizna po Tadeuszu Kantorze.

Program festiwalu oraz relacje z festiwalowych wydarzeń znajdą Państwo na www.sckm.krakow.pl. Organizatorami festiwalu są: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Stowarzyszenie EKSIT

Rezerwacje bezpłatnych wejściówek na poszczególne spektakle pod numerem telefonu tel. 12 430 50 90 (odbiór na
portierni SCKM, ul. Wietora 15) Zapraszamy do udziału, zwłaszcza młodzież.