Fisher Price
rysuj
Nowy rok w Muzeum Etnograficznym w Krakowie oznacza tylko jedno – nowe warsztaty i wydarzenia. Kontynuowane będą dotychczasowe cykle cieszące się dużą popularnością: weekendowe warsztaty rodzinne Etnokalendarz oraz Otwarte Warsztaty Rysunku Etnograficznym okiem. Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące wystawie Heródek. W styczniowym programie między innymi oprowadzanie kuratorskie z Mają Spychaj – Kubacką oraz spacer Tropem ciszy po Lasku Wolskim z Markiem Styczyńskim. 

Tropem ciszy spacer dla dorosłych i dzieci po śpiącym zimowym lesie | niedziela, 26 stycznia 2020, godz. 12.00

film

Posłuchamy ciszy. Może cisza okaże się pozorna? Wyostrzymy zmysły. W leśnym organizmie poszukamy własnego miejsca.

Przez najdziksze, pogrążone w zimowym odpoczynku zakątki Lasu Wolskiego poprowadzi nas Marek Styczyński, doświadczony leśnik, etnobotanik od lat zajmujący się poszukiwaniem głębokich związków pomiędzy kulturą tradycyjną, sztuką współczesną, a żywym środowiskiem naturalnym. Wędrówkę zakończymy w Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza, gdzie będzie okazja podzielić się wrażeniami ze spaceru oraz zobaczyć krótki film o… księżycowym drewnie i jego tradycyjnym zastosowaniu w budowaniu instrumentów muzycznych.

Informacje praktyczne:

Miejsce zbiórki: Przystanek ZOO linii autobusowej 134, godz. 12:00 

Etnograficznym Okiem – Na czarno. Piórko kontra flamaster |
niedziela, 26 stycznia 2020

W nowym roku serdecznie zapraszamy do wspólnego i twórczego poszukiwania nowych rozwiązań mogących zastąpić tradycyjne narzędzie plastyczne jakim jest piórko rysunkowe. Jak stare zakląć w nowym podpowiedzą etnodizajnerskie przedmioty sztuki użytkowej. Do rysowania tradycyjnych wzorów, motywów, obiektów posłużymy się flamastrem, pisakiem, markerem, aby nadać im nowy, bardziej współczesny wymiar.

Warsztaty skierowane są do wszystkich osób chcących spróbować swoich sił w pracy  z rysunkiem. Muzeum zapewnia wszystkie niezbędne materiały.

Informacje praktyczne:

Termin: 26 stycznia, w godz. 15.30–18.00. 

Cena: 10 zł/pojedyncze wejście

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona (max. 25 os.).

Informacje i zapisy: Aleksandra Migalska, specjalistka ds. edukacji; tel.: 12 430 18 27

e-mail: migalska@etnomuzeum.eu

Warsztaty są tłumaczone na polski język migowy. Tłumacza nie trzeba specjalnie zamawiać – wystarczy zgłosić zapotrzebowanie w kasie w momencie przybycia na warsztaty.

 

900 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent