Moje miasto Warszawa

📅 sobota 06.12.2014
Moje miasto Warszawa

Moje miasto Warszawa" ” cykl dziesięciu warsztatów, mający na celu przybliżyć najmłodszym mieszkańcom stolicy jej architekturę i zabytki oraz uwrażliwić na estetykę przestrzeni publicznej.

Patrycja Jastrzębska, koordynator warsztatów: „Warsztaty zaczniemy od przybliżenia najbliższego otoczenia, w którym żyjemy – domu, mieszkania, podwórka, dzielnicy, by następnie spojrzeć na Warszawę z perspektywy dużej aglomeracji, stolicy Polski i przyjrzeć się jej zabytkom, zieleni i komunikacji. Chcemy pokazać najmłodszym warszawiakom jak funkcjonuje miasto oraz jaki my, mieszkańcy, mamy na niego wpływ".

Warsztaty będą poruszały określone zagadnienia związane z edukacją architektoniczno-estetyczną i dziedzictwem kulturowym. Warsztaty są częścią projektu „Tu było, tu stało", który popularyzuje wiedzę o zabytkach i architekturze Warszawy i uwrażliwia na estetykę przestrzeni miejskiej.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Warsztaty odbywają się co sobota w Domu Spotkań z Historią (Karowa 20). Wstęp wolny! Obowiązują zapisy: tubylotustalo@gmail.com

PLAN WARSZTATÓW

06.12.2014, godz. 12.00 Co budowali moi pradziadkowie, co zbuduję ja? – dziedzictwo a nowoczesność

Jaka więź łączy starą, zabytkową zabudowę miasta ze współczesnymi projektami? Jak budowano kiedyś, a jak buduje się teraz? Porozmawiajmy o problemach tzw. plomb między budynkami, czy dobre architektonicznie budynki mogą być estetycznymi „intruzami"? Stworzymy swoją własną wizję budynku przyszłości.

Prowadzenie warsztatów:

Patrycja Jastrzębska ” historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), dyplomowana arteterapeutka. Pomysłodawczyni i kuratorka projektu „Tu było, tu stało", prezeska Stowarzyszenia Masław.

Aleksandra Pawlak ” architektka wnętrz, projektantka wzornictwa (Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu), magister filozofii.

Izabela Tarka  ” architektka wnętrz (Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie). Stypendystka rektora, autorka wyróżnionych prac dyplomowych..

Karolina Iwańczyk ” absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Od sześciu lat współpracuje z Działem Edukacji Zachęty ” Narodowej Galerii Sztuki.

Więcej informacji na stronach:

www.maslaw.org.pl

www.dsh.waw.pl

Kontakt:

Patrycja Jastrzębska, pat.jastrzebska@gmail.com, tel. 501 350 560

273 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Karowa 20,
00-324 Warszawa
Kontakt:

22 826 51 95
dsh@dsh.waw.pl
http://www.dsh.waw.pl