Królik i Misia

Maskotki zaprojektowane przez dzieci w sklepach na całym świecie

📅 poniedziałek 23.11.2015 do niedziela 06.12.2015
Maskotki zaprojektowane przez dzieci w sklepach na całym świecie

Akcja jest częścią kampanii „Pluszaki dla Edukacji", wspierającej edukację dzieci w najbiedniejszych regionach świata.

Każdy, kto chce, aby zaprojektowana przez jego pociechę przytulanka marzeń trafiła na sklepowe półki, może przesłać rysunek dziecka, korzystając ze strony www.spelnijmazania.pl. Konkurs jest otwarty dla wszystkich małych artystów do lat 12. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 grudnia 2015 roku.

Mazania się spełniają

Spośród nadesłanych prac przedstawiciele IKEA wybiorą 20 rysunków, które wezmą udział w międzynarodowym finale akcji i staną w szranki z projektami dzieci z całego świata. Jednak niezależnie od światowych wyników konkursu, każdy mały finalista krajowego etapu, otrzyma pluszaka „ożywionego" na podstawie jego rysunku. Uszyje je Maja Mencel ze Stowarzyszenia Babiniec. W finale jury wybierze 10 najciekawszych projektów, które IKEA zamieni w pluszowe zabawki. Podobnie jak te z ubiegłorocznej edycji, trafią one do sklepów na całym świecie, aby stać się przyjaciółmi maluchów, ale też pomagać innym dzieciom. Wymyślone przez najmłodszych maskotki wspierają bowiem kampanię „Pluszaki dla edukacji", w ramach której z każdej sprzedanej zabawki, książeczki lub gry dla dzieci, IKEA Foundation przekazuje 1 euro na wsparcie projektów edukacyjnych, realizowanych przez organizacje UNICEF i Save the Children w najbiedniejszych regionach świata.

Limitowana edycja 10 pluszaków z pierwszej edycji konkursu „Mazania się spełniają", trafiła do sklepów IKEA na początku listopada i będzie w sprzedaży do wyczerpania zapasów.

Pluszaki, które pomagają podwójnie

13. edycji kampanii „Pluszaki dla Edukacji" trwa od 8 listopada 2015 roku do 2 stycznia 2016 roku. W Krakowie towarzyszy jej zbiórka pluszaków do karetek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Aby przekazać zakupioną w IKEA Kraków maskotkę poszkodowanym w wypadku lub chorym dzieciom, wystarczy wrzucić ją do specjalnego pojemnika za linią kas. Maskotki będą towarzyszyć małym pacjentom w drodze do szpitala, a – po zakończeniu leczenia – każdy maluch zabierze swojego pluszowego przyjaciela do domu.