Misia ZS
Misia ZS
Będzie muzycznie. Utwory Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu zespołu Konie, koncert trzech tenorów – Tre Voci – konsekwentnie popularyzujących gatunek classical crossover, dwa wydarzenia z serii MTV Unplugged – usłyszymy Ørganka oraz Wojciecha Waglewskiego. Kolejna grupa również dająca radę bez prądu to: Igor Herbut, Przemysław Świerk i Tomasz Świerk występujący pod szyldem Lemon Trio Akustycznie. „Wszystko to czego nie da się powiedzieć” wyśpiewa Kasia Moś, łącząc w jedną spójną całość hip-hop, muzykę klasyczną, elektroniczne przeboje i ballady. Po takiej dawce emocji należy się muzyczna sjesta. Zapewni ją Marcin Kydryński i Elif Sanchez.

Będzie widowiskowo. Przez trzy dni z rzędu. Najpierw zaśpiewa i zatańczy Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, a dzień później, w wiosennym koncercie, na scenie wystąpią dwa śpiewające i tańczące zespoły ludowe: „Nowa Huta” i „Świerczkowiacy”. Na koniec proponujemy muzyczny spektakl sięgający do korzeni kultury słowiańskiej – „Preludium słowiańskie” (Art Color Ballet, Wataha Drums, Strojone).

Będzie też do śmiechu. Sceniczne szaleństwo w wykonaniu Mumio, recital Artura Andrusa w Dzień Kobiet, najnowszy program Kabaretu Hrabi i podwójny jubileusz Andrzej Poniedzielskiego.

Ostatnia sobota miesiąca należeć będzie do podróżników – Navigator Festival to spotkania, filmy, wystawy, warsztaty dla dzieci i strefa targowa.

WYDARZENIA:

2 marca (niedziela), g. 11.00, Studio KCC
CONTAKIDS – familijne warsztaty bliskościowe

5 marca (środa), g. 10.00, sala kameralna 203
KLUB SUPER MAMA „Chustonoszenie jako sekret bliskości z dzieckiem”

5 marca (środa), g. 19.00, Scena NCK
MUMIO „Welcome Home Boys”

6 marca (czwartek), g. 18.00, FOTO-GALERIA
BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2025 – wernisaż wystawy Związku Polskich Fotografów Przyrody

6 marca (czwartek), g. 18.00, Scena NCK
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI – Zbigniew Wodecki

7 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK
TRE VOCI.pl – Voytek Soko-Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj

8 marca (sobota), g. 18.00, sala kameralna 203
GALA ORIENTU – Gala Tańca Orientalnego z okazji Dnia Kobiet

8 marca (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ARTUR ANDRUS z zespołem – recital kabaretowy

9 marca (niedziela), g. 10.30 i 12.00, sala C-2
SZEPTY – Teatr Figurki – spektakl taneczno-lalkowy dla dzieci od 2. roku życia

9 marca (niedziela), g. 20.00, Scena NCK
ØRGANEK MTV UNPLUGGED – Druga odsłona trasy!

14 marca (piątek), g. 19.00, Scena NCK
LEMON TRIO AKUSTYCZNIE

15 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
KASIA MOŚ „Wszystko to czego nie da się powiedzieć”

16 marca (niedziela), g. 11.00, Studio KCC
CONTAKIDS – familijne warsztaty bliskościowe

18 marca (wtorek), g. 17.30 i 20.30, Scena NCK
KABARET HRABI „Pociechy”

19 marca (środa), g. 18.00, Szara Galeria CENTRUM
MAREK BATORSKI „Czułość brzmienia. Polirytmiczność materii malarskiej i muzycznej. Obrazy z lat 2023-2025”- oprowadzanie autorskie połączone z koncertem zespołu „Marek Batorski Jazz Quintett”

20 marca (czwartek), g. 18.00, sala kameralna 203
SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ – Marek Majewski
Autor, kompozytor, poeta, satyryk i scenarzysta. W latach 70. i 80. XX w. wraz z Ewą Gaworską współtworzył zespół z kręgu piosenki studenckiej „Zegar z kukułką”.
zaprasza: Basia Stępniak-Wilk
bilety: 30/25 zł

NCK--ZPiT SLASK fot. W.Korpusik-2

21 marca (piątek), godz.18.00, Scena NCK
ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” „A to Polska właśnie”
W koncercie ludowe pieśni i tańce, charakterystyczne dla poszczególnych regionów Polski, wzbogacone choreografiami tańców narodowych. Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znajdą się popularne utwory Stanisława Hadyny: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej, te nasze góry” oraz opracowania muzyczne takich tańców jak: „Trojak”, „Kujawiak-Oberek” czy „Polonez-Mazur”.
bilety: 150/130 zł

22 marca (sobota), studio teatralne 209
MIĘDZYNARODOWY KONKURS WOKALNY IM. STANISŁAWA JOPKA
Kolejna edycja konkursu, który zespół „Mazowsze” organizuje w celu popularyzacji kultury polskiej. Finał odbywać się będzie w szczególnym roku jubileuszu 75. rocznicy obecności zespołu na scenach świata. Konkurs ma na celu nie tylko zapoznanie się z twórczością zespołu, ale także upowszechnienie idei śpiewania polskich piosenek, odkrycia ich potężnego zbioru i wprowadzenie ich na nowo do świadomości dzieci, młodzieży, a także przypomnienie seniorom, którzy stanowią pokaźną grupę wśród uczestników konkursu.
Patronem Konkursu jest Stanisław Jopek, wybitny śpiewak – solista zespołu „Mazowsze”. Posiadał nie tylko wspaniały głos – tenor o barytonowym zabarwieniu – ale również niezrównaną, pełną scenicznego temperamentu umiejętność interpretacji utworów. W swoich działaniach zawsze wspierał młodych twórców. W jury konkursu zasiada jego córka Anna Maria Jopek.
organizator: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”

22 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK
Koncert Wiosenny Zespołów Pieśni i Tańca NOWA HUTA i ŚWIERCZKOWIACY
W koncercie zaprezentowane będą pieśni i tańce z różnych regionów kraju oraz polskie tańce narodowe. Historię tych dwóch zespołów łączą wybitne postaci świata folkloru: Anatola Kocyłowskiego – pedagoga, choreografa i wieloletniego kierownika artystycznego Zespołu NOWA HUTA, który także tworzył choreografie dla Zespołu ŚWIERCZKOWIACY oraz Andrzeja Radzika – pedagoga, muzyka i wieloletniego kierownika muzycznego Zespołu ŚWIERCZKOWIACY, który był twórcą wielu opracowań muzycznych dla ZPiT NOWA HUTA.
bilety: 40 zł

23 marca (niedziela), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet / Wataha Drums / Strojone
Spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury słowiańskiej. Twórcy widowiska – Marek „Smok” Rajss i Agnieszka Glińska – z muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu – wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego.
bilety: 120-180 zł

NCK--Preludium Słowiańskie fot. Mieszko Stanisławski

28 marca (piątek), g. 17.00
OPROWADZANIE KURATORSKIE PO GALERII ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO
Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich
Stała ekspozycja obejmuje 50 obrazów olejnych z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich. Większość z prezentowanych obrazów pochodzi z lat 80. XX wieku, z tak zwanego okresu fantastycznego w twórczości malarza, kiedy to powstały jego najbardziej znane, ikoniczne – z dzisiejszej perspektywy – prace. Kolekcję uzupełnia kilkanaście obrazów z ostatnich lat życia artysty, ukazujących zwrot malarza ku bardziej ascetycznym formom wyrazu.
kurator – Joanna Gościej-Lewińska
bilety: 40/30 zł

28 marca (piątek), g. 20.00, Scena NCK
WAGLEWSKI MTV UNPLUGGED
Gitarzysta, kompozytor, lider zespołu Voo Voo, twórca koncepcji artystycznej Męskiego Grania. O Wojciechu Waglewskim nie bez powodu mówi się jako o jednej z najbardziej wszechstronnych postaci rodzimej sceny muzycznej – definiuje brzmienie polskiego rocka, eksploruje granice gatunków, harmonijnie łączy różne muzyczne kultury.
bilety: 189-270 zł

29 marca (sobota), g. 11.00
NAVIGATOR FESTIVAL
Kolejna edycja festiwalu gromadzącego ludzi, dla których podróżowanie, odkrywanie najdziwniejszych zakątków świata, poznawanie nowych kultur, przekraczanie granic geograficznych, mentalnych i kulturowych stanowi pasję życia i ciągłe wyzwanie. W programie: spotkania z podróżnikami, filmy, wystawy, warsztaty dla dzieci, strefa targowa. Wśród gości: Elżbieta Dzikowska, Monika Witkowska, Dorota Rasińska – Samoćko, Ryszard Pawłowski, Sebastian Kawa i Przemek Kossakowski.
bilety: 35-69 zł

30 marca (niedziela), g. 11.00, Studio KCC
CONTAKIDS – familijne warsztaty bliskościowe
Ruchowe zajęcia bliskościowe, które opierają się na idei wykorzystania kontaktu fizycznego do rozwoju głębszej formy komunikacji między dorosłymi, a dziećmi.
prowadzenie: Monika Węgrzynowicz
warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5-5 lat
bilety: 50 zł (dziecko + opiekun)

30 marca (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
ANDRZEJ PONIEDZIELSKI „YOUbeLECIE”
Popularny satyryk, aktor, poeta oraz autor piosenek obchodzi w tym roku 50-lecie pracy artystycznej i 70-lecie urodzin. W trakcie jubileuszowego koncertu ze sceny wybrzmią satyryczne piosenki o miłości, szczęściu i upływie czasu. Artyście na scenie towarzyszyć będą muzycy: Paweł Jabłoński, Tomasz Piątek, Jakub Chmielarski, Sylwia Różycka, Marcin Januszkiewicz.
bilety: 90-110 zł

31 marca (poniedziałek), g. 19.00, Scena NCK
MARCIN KYDRYŃSKI PREZENTUJE „Siesta w drodze” – Elif Sanchez
Siesta w drodze po latach namiętnej relacji z muzyką kabowerdeńską, fado i bossa novą, szuka nowych światów. Od dawna nikt tak nas nie zafascynował jak Elif Sanchez, Turczynka z Madrytu. Olśniewające spotkanie Orientu z flamenco; bolera z Meksyku i Kuby ze zmysłowymi rytmami znad Bosforu. Nie słyszeliśmy wcześniej równie doskonałego przylegania do siebie tak pozornie odległych tradycji – zapowiada prowadzący wieczór Marcin Kydryński.
bilety: 130-170 zł

NCK WYSTAWY

KRAKOWSKI KLUB FOTOGRAFICZNY „Geometria”
9 stycznia – 2 marca, FOTO-GALERIA
wstęp wolny

NA KRAWĘDZI 3. POGRANICZA PO_RYSUNKOWEJ PRZESTRZENI – wystawa rysunku
19 lutego – 9 marca, Biała Galeria CENTRUM
wstęp wolny

MAREK BATORSKI – wystawa malarstwa
„Czułość brzmienia. Polirytmiczność materii malarskiej i muzycznej. Obrazy z lat 2023-2025”
1 lutego – 23 marca, Czarna Galeria CENTRUM
19 marca (środa), g. 18.00 – oprowadzanie autorskie połączone z koncertem zespołu „Marek Batorski Jazz Quintett”
wstęp wolny

BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2025 – wystawa Związku Polskich Fotografów Przyrody
6 marca – 4 maja, FOTO-GALERIA
wernisaż – 6 marca (czwartek), g. 18.00
wstęp wolny

GRZEGORZ BEDNARSKI „Między skrajnościami” – wystawa malarstwa i rysunku
Kolekcja Krzysztofa Musiała
13 marca – 16 kwietnia, Biała Galeria CENTRUM
wernisaż – 13 marca (czwartek), g. 18.00
wstęp wolny
16 marca (niedziela) g. 12.00 – spotkanie z autorem i koncert Sinfonietty Cracovii „Malarskie espresso” wydarzenie biletowane

MONIKA TARSA „W ramach gór” – malarstwo
28 marca – 20 kwietnia, Szara Galeria CENTRUM
Wystawa w ramach wydarzenia Navigator Festival.
wstęp wolny

GERARD BANACH „Moja Cisza” – fotografia górska i pejzażowa
28 marca – 20 kwietnia, Złota Galeria CENTRUM
Wystawa w ramach wydarzenia Navigator Festival.
wstęp wolny

TOMASZ BEREŹNICKI
„Pewnego razu w nowym mieście, czyli historia Nowej Huty 1949-2024” – plenerowa wystawa komiksu
23 października – 30 marca, Rynek NCK
wstęp wolny

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO Kolekcja Anny i Piotra Dmochowskich
stała wystawa malarstwa
czynna: wtorek-środa w g. 10.00-16.00, czwartek-niedziela, w g. 13.00-19.00
bilety: 20/15 zł

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA Kolekcja Agaty Dudy-Gracz
stała wystawa malarstwa, rysunku i grafiki
czynna: wtorek-środa w g. 10.00-16.00, czwartek-niedziela, w g. 13.00-19.00
bilety: 20/15 zł

A JUŻ W KWIETNIU:

2 kwietnia (środa), g. 19.00, Scena NCK
EWA BEM

4 kwietnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
GWIAZDY DLA AUTYZMU – Krzysztof Zalewski, Julia Pierucha i Orkiestra Wieniawa

5 kwietnia (sobota), g. 19.00, Scena NCK
ZAKOPOWER

6 kwietnia (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
NATALIA PRZYBYSZ „Prąd – 10 lat”

8 kwietnia (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
SEPARATKA – spektakl teatralny

12 kwietnia (sobota), g. 10.30 i 12.00, sala C-3
OCEANARIUM – Teatr Figurki z Krakowa

13 kwietnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO

15 kwietnia (wtorek), g. 19.00, Scena NCK
ROGUCKI & NORMALNI LUDZIE

16 kwietnia (środa), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KRYSTYNA JANDA „My way”” – Teatr Polonia

25 kwietnia (piątek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KRZYSZTOF CUGOWSKI – 55 lat na scenie

 

190 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury to instytucja, która od ponad trzydziestu lat nakręca kulturę w Krakowie. Rok w rok odbywa się w nim półtora tysiąca przedstawień, festiwali, wystaw, wykładów i konferencji - dla trzystu tysięcy ludzi.  …

Adres:
Aleja Jana Pawła II 232
Nowa Huta
31-913 Kraków
Kontakt:

(012) 644 02 66
nck@nck.krakow.pl
https://www.nck.krakow.pl
facebook