Konflikt nasz powszedni

📅 piątek 17.07.2015
Konflikt nasz powszedni

Konfliktów nie sposób uniknąć, można jednak świadomie wybrać sposób przechodzenia przez nie i ich rozwiązywania. Konstruktywne nastawienie wobec trudnej sytuacji jest pierwszym krokiem do konstruktywnego radzenia sobie z nią.

Na warsztatach zastanowimy się nad tym co robić, aby konflikt w relacji miał szansę więcej wnieść niż zburzyć. Z bezpiecznej odległości przyjrzymy się tej potencjalnie groźnej bestii. Spróbujemy odczarować negatywne myślenie o konflikcie, odkryć jego mniej oczywiste oblicze. Wszystko po to, aby poczuć siłę i możliwość wyboru w sytuacji kryzysu w relacji.

• Czym jest, czym może być konflikt?
  • Czy można i czy warto go unikać?
  • Czy zawsze oznacza walkę na śmierć i życie?
  • Czy jedynym sposobem przygotowania się do niego jest zbrojenie?
  • Co sprawia, że kochający się ludzie nie mogą się ze sobą dogadać?
  • Czy możliwy jest związek bez konfliktów?
  • Jak można się kłócić nie niszcząc: siebie, partnera i związku?
  • Jak mówić o swoich zastrzeżeniach nie raniąc?
  • Jak słuchać słów, które nas głęboko dotykają? Jak na nie reagować?

Spotkanie ma charakter warsztatowy. Będziemy słuchać, dyskutować i ćwiczyć umiejętności przydatne w trudnych rozmowach.

Kiedy: 17 lipca, w piątek, w godzinach od 9:30 do 17:00

Gdzie: w Domu Kultury Działdowska, ul. Działdowska 6

Dla kogo: rodzice/opiekunowie z dzielnicy Wola (zapraszamy bez dzieci)

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego poniżej.

Jeśli zdecydujesz się zapisać, a z jakiegoś powodu nie będziesz mógł/ mogła wziąć udziału w spotkaniu, to odwołaj jak najszybciej swoją obecność. Nasze zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i brak informacji o nieobecności blokuje miejsce innym chętnym.

Warsztaty poprowadzi Iwona Osik – od 5 lat prowadzi mediacje rodzinne i okołorozwodowe, jest mediatorem stałym na liście Sądu Okręgowego w Warszawie. Najczęściej wspiera pary w rozmowach o kwestiach ważnych i trudnych w sytuacji rozstania lub poważnego kryzysu związku. Towarzyszy w wypracowywaniu rozwiązań najkorzystniejszych dla wszystkich zaangażowanych stron: małżonków, rodziców i – przede wszystkim – dzieci. Z wykształcenia pedagog, studiuje też psychologię.

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych (do dokumentacji projektu – lista obecności) . Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

ZAPRASZAMY!

Zajęcia są częścią projektu „Rodzic Woli" współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola

Partner projektu: Dom Kultury Działdowska

Patroni: Stowarzyszenie Rodzice RazemDzielnica RodzicaCzas DzieciKlubokawiarnia Pompon,Przegląd WolskiMiasto Dzieci