Jadzia Pętelka
Jadzia Pętelka

Gęś, śmierć i tulipan

📅 czwartek 23.01.2014 do piątek 24.01.2014
Gęś, śmierć i tulipan

Czy życie ze Śmiercią u boku aż tak bardzo będzie różniło się od dotychczasowego?

Reżyser, zainspirowany książką niemieckiego autora Wolfa Erlbrucha „Gęś, śmierć i tulipan", przedstawia prostą opowieść o spotkaniu Gęsi i Śmierci w niezwykle poetycki sposób. Muzyka i obrazy stają się ważniejsze niż słowa, które padają rzadko: najważniejsze wydarza się pomiędzy i ponad nimi. Ten spektakl jest zaproszeniem do wzruszeń i przemyśleń.

Wypowiedzi, wrażenia widzów, którzy dzielą się nimi z Teatrem, potwierdzają uniwersalność przedstawionej w spektaklu historii – okazuje się ważna dla ludzi w różnym wieku, z różnymi doświadczeniami, dla dorosłych, młodzieży, dzieci. Dla rodziców, którzy uznali spektakl za inspirację, punkt wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat, którego dotąd unikali, a który przecież jest obok albo całkiem blisko, i warto mu się „przyjrzeć", spróbować oswoić TO, CO JEST.

 

22, 23 stycznia o godz. 10.00 oraz 24 stycznia o godz. 19.00.

Wolf Erlbruch  „GĘŚ, ŚMIERĆ I TULIPAN"
reżyseria i scenografia: Marcin Jarnuszkiewicz
muzyka: Mateusz Dębski
obsada: Elżbieta Bielińska – Gęś, Małgorzata Suzuki – Śmierć,  Robert Płuszka – Towarzysz Podróży

spektakl dla widzów od 10 lat
czas trwania: 35 minut

Serdecznie zapraszamy!

REZERWACJA BILETÓW:
Kasa Teatru – tel. 22 818 08 21
(pn: nieczynna, wt-pt: 9:30-17:30, sob-ndz:  10:00-14:00)

WYPOWIEDZI, RECENZJE:

— o dziecięcym widzu – Karolina Taranko, psychopedagog kreatywności:
„Śmierć w przedstawieniu nie jest ukazana jako postać negatywna. Jest czymś naturalnym, jest częścią naszej codzienności, towarzyszy nam od dnia narodzin. Jej pojawienie się na scenie nie wzbudza w młodych widzach lęku. Z zaciekawieniem obserwują oni głęboką relację, która nawiązuje się między głównymi bohaterami. Dzieci są skoncentrowane, skupione zarówno podczas narracji, jak i podczas scen, którym towarzyszy tylko muzyka. Tempo spektaklu jest bardzo spokojne, co daje przestrzeń do przeżywania tego, co dzieje się na scenie. (…) Dzieci w każdym wieku mogą mieć przecież styczność ze śmiercią bliskich osób, ukochanych zwierząt. Przedstawienie pomoże im zrozumieć to doświadczenie oraz swoje emocje z nim związane."

— z perspektywy widza dorosłego — http://uszatyfotel.pl/2013/11/04/ty-jestes-a-mnie-nie-ma/ :
 „Teatr – to ruch, obecność i trwanie w czasie. Spektakl tworzy się z żywego i umiejętnego używania tych środków. W rękach Jarnuszkiewicza tworzą one wciągające i poruszające emocje widowisko. Oswajając sceniczną obecność Śmierci, dzieląc chwile bliskości między bohaterami, interesując się ich wędrówką i kolejnymi celami podróży – na widowni stajemy się, niezależnie od wieku – równie uważni i skupieni. Odpowiadamy na szacunek, z jakim mówi się do nas o sprawach ważnych, z odpowiednią dla nich rangą. Nieśpiesznie."

Serdecznie zapraszamy!

Z pozdrowieniami,
BAJ

180 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent