Festiwalu Myśli Abstrakcyjnej dla dzieci!

Stacja Muranów, Andersa, Warszawa,
🗺 mapa
📅 sobota 19.11.2016 do sobota 26.11.2016
fma-ulotka-dla-dzieci-kopia
Myślenie abstrakcyjne daje człowiekowi możliwość łączenia pozornie niepasujących do siebie zjawisk. Dzięki niemu potrafimy odnaleźć jednakowe struktury z pozoru różnych rzeczy i tworzyć niezwykłe dzieła i odkrycia, metafory i analogie. Tak powstaje poezja, sztuka czy matematyka.

Program festiwalu ma pokazać w praktyce, jak fascynujące może być myślenie abstrakcyjne, uczenie się i rozwijanie, a także krytyczne myślenie. Dotyczy on procesu uczenia, rozwijania swojej kreatywności i poszukiwania związków, podobnych struktur, które łączą bardzo różne dziedziny – sztukę, humanistykę i nauki ścisłe. Dotyczy również nieodzownego elementu tych wszystkich działań – błędu.

Podczas festiwalu dzieci wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w weekendowych warsztatach przygotowanych przez specjalistów o ogromnych doświadczeniu i kochających pracę z najmłodszymi. Będą one dotyczyły rozwoju, radzenia sobie z błędami, komunikacji językowej i poszukiwania związków między różnymi dziedzinami sztuki i nauki.

Festiwal Myśli Abstrakcyjnej odbędzie się w dniach 18-27 listopada w Warszawie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego organizatorami są Stacja Muranów i Stowarzyszenie Filmowe Dziki Bez. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, na część obowiązuje internetowa rezerwacja miejsc.

Więcej informacji i pełen program festiwalu: www.fma.waw.pl

FB: http://bit.ly/2fcyvkb

PROGRAM

CZĘŚĆ I – BŁĄD

19 LISTOPADA, SOBOTA

Błędni rycerze – warsztaty teatralno-improwizacyjne dla dzieci i opiekunów

11:00-13:00, Stacja Muranów / zapisy on-line: www.fma.waw.pl

Podczas spotkania uczestnicy wcielą się w różne role i dowiedzą się o wartościach, które płyną z doświadczania błędu oraz o stracie, która może mieć różne oblicza. Błąd jest czymś, co nie tylko powinno się akceptować – powinno się nauczyć przystosowywać do niego, improwizować lub stworzyć nową strategię działania. Ale rycerzom nic nie jest straszne!

Prowadzące: Anna Jankojć-Szafran, Maja Piątkowska

20 LISTOPADA, NIEDZIELA

Raz, dwa, trzy. Szukam! – pokaz filmów dokumentalnych dla dzieci i rodziców oraz warsztaty

11:00-12:30, Kino Muranów / wstęp wolny

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Premierowo zobaczymy polskie krótkometrażowe filmy dokumentalne opowiadające o pasjach dzieci, ich wytrwałości, radzeniu sobie z trudnościami i niepowodzeniami. Między filmami będziemy wspólnie zadawać pytania, szukać odpowiedzi i ćwiczyć nowe umiejętności m.in. wiązania liny wspinaczkowej czy gry na harmonijce.

Prowadzenie: Członkowie Stowarzyszenia Filmowego Dziki Bez

CZĘŚĆ II – OBCE JĘZYKI

26 LISTOPADA, SOBOTA

ĄĘŻŹ – warsztaty z języka polskiego dla rodzin z doświadczeniem migracji

12:00-13:30, Stacja Muranów / zapisy on-line: www.fma.waw.pl

Język polski uważany jest za jeden z trudniejszych języków. Podczas naszego spotkania udowodnimy, że można się ze sobą komunikować niezależnie od poziomu językowego zaawansowania. Pomocą będą tu polskie filmy animowane, ćwiczenia i gry językowe.

Prowadzenie: dr hab. Małgorzata Pamuła-Behrens

27 LISTOPADA, NIEDZIELA

Alicja w krainie czarów – warsztaty rodzinne z tworzenia gier planszowych

12:00-13:30, Stacja Muranów / zapisy on-line: www.fma.waw.pl

Czy matematyka może być magiczna? Podczas warsztatów rodzinnych stworzymy wspólnie wesołą, alternatywną wersję opowieści o Alicji i Białym Króliku. Każda para uczestników (dziecko-opiekun) przygotuje własną planszę do gry pełną ważnych pytań, matematycznych zagadek i eksperymentów.

Prowadzenie: Joanna Kasztelaniec

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent