Ferie zimowe z Teatrem Baj

📅 sobota 15.02.2014 do niedziela 02.03.2014
Ferie zimowe z Teatrem Baj

dowcipną, opartą na teatralnej zabawie realizację baśni Braci Grimm (1 – 2 marca). Po każdym przedstawieniu będą odbywać się spotkania z aktorami. W foyer będzie można zobaczyć wystawę lalek, a po spektaklach można będzie nieodpłatnie uczestniczyć w poznawaniu teatru lub w spotkaniach towarzyszących wystawie (po wcześniejszej rezerwacji miejsc).

 

15 i 16 lutego o godz. 11.00 18, 19, 20, 21 lutego o godz. 10:00

Izabela Degórska

BAJKA O SZCZĘŚCIU

reżyseria: Janusz Ryl-Krystianowski

spektakl dla dzieci od 5 lat

czas trwania: 75 minut z przerwą

Czy szczęście można kupić? Przedstawiona w spektaklu historia starego Gospodarza daje jasną odpowiedź. W starym biednym domku za lasami można być szczęśliwszym niż w wielkim świecie, gdzie jest wielu ludzi, jeszcze więcej możliwości, gdzie oszołomieni coraz to nowymi rzeczami i wynalazkami łatwo możemy zagubić to, co najważniejsze. Mimo biedy można być szczęśliwym i nigdy się nie nudzić, jeśli tylko ma się przyjaciół tak wiernych jak Myszka, Kogut i Świnka z naszej historii.

Spektakl łączy parawanowy plan lalkowy z grą aktorów
w żywym planie.

Po przedstawieniu bohaterowie „Bajki o szczęściu" będą uczyć widzów piosenki.

 22 i 23 lutego o godz. 11.00 25, 26, 27, 28 lutego o godz. 10:00

Astrid Lindgren

EMIL Z LÖNNEBERGI

reżyseria: Konrad Dworakowski
czas trwania: 85 minut z przerwą

spektakl dla dzieci od 5 lat

Emil nigdy długo się nie zastanawia, kiedy przychodzi mu do głowy jakiś dobry pomysł. Na przykład, jak nie zmarnować ostatniej łyżki zupy, która została na dnie wazy. Albo jak zamienić siostrę we flagę. Niestety z tymi pomysłami mają trochę kłopotów rodzice i sąsiedzi. Dzięki teatrowi widzowie mogą obserwować „dobre pomysły" od momentu, kiedy się rodzą w głowie Emila, i śledzić z napięciem, co z nich wyniknie. Zabawne przygody uroczego uparciucha z Lönnebergi dorosłym przypominają dzieciństwo, a dzieci inspirują. Do dobrych pomysłów, oczywiście. Spektakl pełen energii właściwej małym urwisom, na wskroś teatralny, z akcją wciągającą po uszy.

Po przedstawieniu zapraszamy widzów na spotkanie z Emilem – będą mogli porozmawiać z nim na temat trudów i radości życia urwisa-mimo-woli.

 1 i 2 marca o godz. 11.00

Katarína Aulitisová wg Braci Grimm

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

reżyseria: Lech Chojnacki

spektakl dla dzieci od 5 lat

czas trwania: 80 minut z przerwą

Lubimy baśnie, bo są tajemnicze i otwierają nieograniczone przestrzenie dla wyobraźni. Choć są znane, ciągle do nich wracamy. Nasza Śpiąca Królewna, tak jak wszystkie Śpiące Królewny, wyśni pięknego Królewicza, a zarośnięte różanym żywopłotem królestwo odzyska swoją świetność. Cóż zatem wyjątkowego w tej realizacji? Teatr.

Przedstawienie oparte jest na teatralnej zabawie. Grupa komediantów, pod dyktando pewnej wszechwiedzącej Żaby, odgrywa za pomocą lalek baśń o Śpiącej Królewnie. Spektakl potwierdza, że świat baśni nie jest daleki od tego, co może się zdarzyć w rzeczywistości – bo wśród nas też są królewny i oczarowani nimi książęta. Dzięki dynamice zdarzeń, lekkości i dowcipowi aktorskiej improwizacji na przedstawieniu nie można się nudzić. A pomysłowa, zaprojektowana z humorem scenografia i lalki oraz muzyka, w której wszystko gra, sprawiają, że spektakl oczarowuje, wzrusza i bawi.

Promocyjne ceny biletów dla grup zorganizowanych – od wtorku do piątku

W czasie ferii dla grup zorganizowanych (od 10 osób) na spektakle grane od wtorku do piątku – wprowadzamy bilety promocyjne w cenie: 20 zł.

 

Wystawa lalek i scenografii Zofii Czechlewskiej-Ossowskiej

Podczas ferii w foyer będzie odświętnie i lalkowo.
Z okazji jubileuszu postanowiliśmy pokazać widzom lalki i scenografię z dawnych przedstawień Teatru Baj. Zapraszamy na wystawę lalek i projektów: Zofii Czechlewskiej-Ossowskiej, scenograf związanej z Teatrem Baj przez prawie 40 lat. Zaprojektowała scenografię do kilkunastu Bajowych spektakli w latach 1970 – 2008, dwa z nich: „Miś Tymoteusz i Psiuńcio" oraz „Na jagody", można oglądać na naszej scenie do dziś. Wystawa będzie wehikułem, który przeniesie nas w przeszłość Baja i pomoże przywołać dawne przedstawienia – poprzez lalki, scenografię, muzykę i opowieści.

Dla widzów, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o scenografii w teatrze lalek i wybrać się na krótką wycieczkę w historię Baja, zapraszamy na spotkania towarzyszące wystawie. Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca oraz obejrzenie spektaklu w tym samym dniu.

Spotkanie towarzyszące wystawie – zapisy dla grup zorganizowanych

Biuro Organizacji Widowni tel. 22 619 80 77 wew. 115 – przy okazji rezerwacji biletów na spektakle

*ilość miejsc ograniczona

*spotkania odbywają się po spektaklach od wtorku do piątku.

Spotkanie towarzyszące wystawie – zapisy dla widzów indywidualnych

KASA TEATRU tel. 22 818 08 21 – przy okazji rezerwacji biletów na spektakle.

*ilość miejsc ograniczona

*spotkania odbywają się po spektaklach ( z wyjątkiem: 15 i 16 lutego, 1 i 2 marca)

 

Program edukacyjny „teatr wiem co to" – w czasie ferii za darmo *
*propozycja dla zorganizowanych grup, które wcześniej uczestniczyły w spektaklu

 

Podczas ferii w Baju będą odbywać się spotkania edukacyjne w ramach programu „teatr wiem co to".
Są propozycją dla grup zorganizowanych (do 30 osób), które wcześniej uczestniczyły w spektaklu. Wyjątkowo w czasie ferii będą prowadzone NIEODPŁATNIE, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Spotkania dotyczą podstawowych zagadnień z dziedziny teatru. Realizowanych jest pięć tematów: „Teatr – co to za miejsce?", „Aktor kto to?", „Jak się to to rusza?", „Co się kryje za maską?", „Czy rzeczy żyją naprawdę?". Podczas poszczególnych zajęć dzieci zapoznają się z tajemnicami zakamarków sceny, z pracą i warsztatem aktora i sami próbują tej sztuki, poznają różne rodzaje lalek teatralnych i uczą się animacji, poznają rozmaite typy masek teatralnych, ich historię i zasady gry w masce oraz odkrywają teatr przedmiotu. Zasadą cyklu „teatr wiem co to" jest: pozwolić młodym widzom odkrywać tajemnice teatru, doświadczyć teatru od „drugiej" strony. Więcej informacji i rezerwacja spotkań w Biurze Organizacji Widowni Teatru Baj – tel. 22 619 80 77 wew. 115.

 

Ceny biletów na spektakle: 

– promocyjne ceny dla grup zorganizowanych od wtorku do piątku – 20 zł
– ceny dla widzów indywidualnych – 30 zł

 

 

W sprawie korzystania z Bajowych propozycji dla grup zorganizowanych – 

prosimy o kontakt z Biurem Organizacji Widowni – tel. 22 619 80 77 wew. 115

 

(od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-16.00).

 

Rezerwacja biletów dla widzów indywidualnych 

KASA TEATRU tel. 22 818 08 21

pn – nieczynna; wt – pt 9.30-17.30; sb, nd 10.00-14.00

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Teatr BAJ, ul. Jagiellońska 28, 03-719 Warszawa

www.teatrbaj.pl

 

 

589 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent