Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent

Ferie na Głównym

📅 wtorek 06.01.2015 do sobota 31.01.2015
Ferie na Głównym
Cykl warsztatów będzie tak zaplanowany, aby uczestnicy od poniedziałku do piątku mogli poznać innego wynalazcę albo odkrywcę, dzięki któremu nastąpił duży postęp w danej dziedzinie.

Termin: 19.01.2015-30.01.2015
Godziny rozpoczęcia zajęć: 9:00, 10:30, 12:00
Czas warsztatów: 90 minut
Liczba osób uczestniczących w warsztatach: 25 osób
Cena warsztatów: bilet wstępu wg cennika Muzeum: 6 zł – ulgowy, 12 zł – normalny, dzieci do 7 roku życia bezpłatnie.

 

Ferie na Głównym pod hasłem
„Pionierzy Polscy"
W poniedziałek (19, 26 stycznia) porozmawiamy o wynalazcy lampy naftowej – Ignacym Łukasiewiczu. Opowiemy, jak przez przypadek można stać się znanym na całym świecie.
Wtorek (20, 27 stycznia) poświęcimy kolejnemu pionierowi – Stanisławowi Kierbedziowi. Dzięki niemu została uruchomiona komunikacja przez Wisłę. To właśnie Stanisław Kierbedź zaprojektował i wybudował pierwszy most żelazny na Wiśle. Konstrukcje okazały się tak trwałe i solidne, że w 1948 roku oparto na nich most Śląsko-Dąbrowski.
W środę (21, 28 stycznia) zapoznamy się z Polakiem, który zbudował najwyżej położoną linię kolejową na świecie. Dokładnie tak! To Polak – Ernest Malinowski zaprojektował i nadzorował budowę kolei transandyjskiej w Peru. Pomimo niedowierzania, że pomysł uda się urzeczywistnić, Malinowski uparcie dążył do celu. W rezultacie zaprojektowane arcydzieło istnieje nadal i jest symbolem, że niemożliwe staje się możliwe.
W czwartek (22, 29 stycznia) porozmawiamy o Stanisławie Wysockim – polskim projektancie i budowniczym pierwszej linii kolejowej w Królestwie Polskim, zwanej „Drogą Żelazną Warszawsko-Wiedeńską".
Piątek (23, 30 stycznia) będzie poświecony pionierowi elektryfikacji w Polsce: Romanowi Podoskiemu. Opracował on projekt elektryfikacji warszawskiego węzła kolejowego. To był niezwykły postęp myśli technicznej.

367 ocen
4.96
dodaj ocenę
×