Dzień Dziecka w Muzeum Pana Tadeusza

Dzień Dziecka w Muzeum Pana Tadeusza

Muzeum Pana Tadeusza
🗺 mapa
📅 niedziela 05.06.2022
Sobotnie warsztaty rodzinne w Muzeum Pana Tadeusza online
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy wszystkie Muzealniaki do wspólnego świętowania. Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych z myślą o najmłodszych zwiedzających.

Darmowy bilet rodzinny
1 i 5 czerwca 2022 zapraszamy rodziny z dziećmi do bezpłatnego zwiedzania wystaw prezentowanych w Muzeum Pana Tadeusza.
Wstęp na ekspozycję w ramach darmowego biletu rodzinnego.

Bezpłatne seanse filmowe w kinie Popiół i Diament
11 czerwca 2022 zapraszamy na bezpłatne seanse filmowe. Wyświetlone opowieści zabiorą nas do świata morskich stworzeń, mitycznych bohaterów i Krainy Zabawek. Razem z Lady i Trampem wyruszymy w wielką filmową wędrówkę.

11 czerwca 2022 (sobota), godz. 11.00–14.30
Kino Popiół i Diament
wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
wejściówki do odbioru w kasach muzeum
Repertuar

11 czerwca 2022 (sobota), godz. 11.00
Opowieść o najodważniejszej wojowniczce w całym cesarstwie.

11 czerwca 2022 (sobota), godz. 13.00
Historia pięknej królewny, która przez podstęp złej macochy zapada w długi sen.

5 czerwca 2022 (niedziela)
Spektakl „Muzyczna bajka”
5 czerwca 2022 (niedziela), godz. 11.00
wstęp: 5 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, bilety dostępne online oraz w kasach muzeum
„Muzyczna bajka” to historia wzorowana na książce Lidii Bajkowskiej „Bajka o Piosence i Nutkach”, której towarzyszy improwizacja fortepianowa. Na potrzeby tej inicjatywy powstały autorskie piosenki nawiązujące tematem do książki: „Piosenka, Piosenka”, „Klawiatura”, „Mole”, „Profesor Wiolin i Bas”, „Piosenka o nutkach” oraz finałowa „Nasza bajka”. Autorkami „Muzycznej bajki” są byłe członkinie Koła Artystyczno-Naukowego Edukacji Muzycznej działającego, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Przepis na niezapomnianą wyprawę – oprowadzanie kuratorskie i warsztaty dla dzieci
5 czerwca 2022 (niedziela), godz. 12.00
dla dzieci w wieku 7–12 lat
Podążając tropem miejsc przedstawionych na rysunkach i akwarelach Bogusza Zygmunta Stęczyńskiego, artysty-wędrowca sprzed niemal dwustu lat, poznamy najciekawsze zakątki Sudetów. Znajdą się wśród nich górskie wodospady i labirynty, ruiny zamków oraz skały o osobliwych kształtach. Jak na romantycznych wędrowców przystało, spróbujemy wsłuchać się w zaklęte w nich opowieści, a następnie podejmiemy próbę stworzenia własnego dziennika podróży.

Prowadzenie

Aldona Mikucka  – absolwentka historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, kustosz w Dziale Edukacji Muzeum Pana Tadeusza, edukatorka muzealna, plastyczka, przewodniczka miejska po Wrocławiu działające w Stowarzyszeniu Podróżników TUiTAM. Od 2011 roku zajmuje się popularyzacją zbiorów Ossolineum m.in. poprzez przygotowywanie scenariuszy lekcji muzealnych oraz warsztatów artystycznych z cyklu „Rodzinna Pracownia Ilustracji”, a także scenariuszy filmów edukacyjnych związanych z lekturą „Pana Tadeusza”. Autorka współczesnego opracowania zabytkowej gry planszowej „Piast” z 1904 roku ze zbiorów Ossolineum (2013), kuratorka wystawy czasowej „Nasz malarz Orłowski”. Rysunki Aleksandra Orłowskiego ze zbiorów Ossolineum (2019).

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent