Pierwszy weekend czerwca będzie obfitował w atrakcje dla całej rodziny. Z okazji 5. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci przygotowaliśmy spektakle, bezpłatne warsztaty, a także wydarzenie specjalne – panel dyskusyjny z udziałem dzieci.
Świętowanie Międzynarodowego Dnia Dziecka rozpoczniemy 1 czerwca premierą spektaklu BABCIA NA JABŁONI w reżyserii Jarosława Kiliana.
2 czerwca zapraszamy małych i dużych na magiczne przedstawienie na motywach powieści Janusza Korczaka – KRÓL MACIUŚ PIERWSZY. Spektakl przedstawia świat pod rządami Maciusia i próbuje odpowiedzieć na pytania, czy świat dorosłych jest gotowy na rządy dzieci i czy dzieci mogą być gotowe na rządzenie światem dorosłych. Przyjdźcie do nas i sami się przekonajcie!
3 czerwca chcemy oddać głos dzieciom. Zaprosimy je do czynnego udziału w dziecięcym panelu dyskusyjnym poświęconym SZTUCE DZIECI.
W trakcie obchodów Dnia Dziecka w ramach plenerowego Ogrodu Sztuk odbędzie się kilkanaście bezpłatnych interdyscyplinarnych warsztatów pod hasłem SZTUKA DZIECI – przypominamy, że na zajęcia obowiązuje rezerwacja miejsc. Warto się pospieszyć z rezerwacjami – biletów szybko ubywa!
KRÓL MACIUŚ PIERWSZY |wiek 10+| 2.06 – 15:00
Niekonwencjonalna inscenizacja „Króla Maciusia Pierwszego” Janusza Korczaka w reżyserii Konrada Dworakowskiego jest próbą skonfrontowania klasycznej historii ze współczesnością. Budowana za pomocą obrazów opowieść o samotności dziecka wobec zadań, które są ponad jego siły, odbiega od tradycyjnego, opartego na fabule sposobu narracji. W spektaklu pada niewiele słów, mimo to widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości.
Pane dyskusyjny – SZTUKA DZIECI | 3.06 – 15:00
Paneliści: dzieci, które tworzą
Prowadząca: Weronika Idzikowska
Wstęp wolny – zapraszamy do czynnego udziału dzieci wraz z opiekunami
Nietypowy panel dyskusyjny poświęcony sztuce dzieci, w którym głos zabiorą – w miejsce dorosłych krytyków i teoretyków sztuki dziecka – sami twórcy. Pomysł panelu narodził się z przekory wobec powszechnego modelu debaty publicznej, do której zaprasza się głównie tzw. autorytety, rzadko natomiast przedstawicieli grup, których one bezpośrednio dotyczą. Celem panelu jest umożliwienie dzieciom zabrania głosu w sprawie, która dotyczy ich bezpośrednio i sprawdzenie, co z tego wyniknie. Niemniej ważnym celem – spotkanie i wymiana doświadczeń między dziećmi, które tworzą i wszystkimi, którzy są zainteresowani sztuką dzieci.
Wrocławski Teatr Lalek
Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …
50-051 Wrocław
71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
https://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook