Jadzia Pętelka

CC i Alessandro Moccia w Symfonii Pożegnalnej Haydna

📅 czwartek 01.10.2015
CC i Alessandro Moccia w Symfonii Pożegnalnej Haydna

Opuszczają, gdyż czas wracać do domów, a ich rozłąka z rodzinami wymuszona pobytem w letniej rezydencji arystokraty winna dobiec końca. Piękno jest uniwersalne. Metafora także, zwłaszcza że każdy odczytać ją pragnie na swój sposób. Jakie znaczenie ma dla nas Symfonia „Pożegnalna"? Czy będzie muzycznym żartem, mimo że wykonanym bez mrużenia oka? A może poczujemy dojmujący smutek, kiedy na scenie dwoje skrzypiec dokończy Adagio? Tęsknotę? Radość z nadchodzącego spotkania, podobną tej, którą czuli prowadzeni dwa i pół wieku temu przez Haydna muzycy?
Jakiekolwiek emocje wywoła w nas muzyka Josepha Haydna, będą właściwe. A wywoła z całą pewnością, jest bowiem Abschieds-Symphonie uznawana za jedną z najbardziej kunsztownych i zaskakujących symfonii, co nie jest łatwe, gdy ma się aż 107 konkurentek. Przekonajmy się o tym 1 października o 18:00 w Filharmonii Krakowskiej, kiedy grającą na historycznych instrumentach Capellę Cracoviensis poprowadzi uwielbiany przez krakowską publiczność koncertmistrz Alessandro Moccia.

1.10.2015 czwartek 18:00 Filharmonia Krakowska ul. Zwierzyniecka 1
Joseph HAYDN Koncert skrzypcowy nr 1 C-dur
Wolfgang Amadeus MOZART Symfonia nr 15 G-dur
Joseph HAYDN Abschieds-Symphonie
 nr 45 fis-moll

CAPELLA CRACOVIENSIS na historycznych instrumentach
Zofia Wojniakiewicz Maciej Czepielowski Jadwiga Czepielowska Tomasz Góra skrzypce I
Agnieszka Świątkowska Elżbieta Górka Beata Nawrocka Natalia Moszumańska skrzypce II
Jacek Dumanowski Teresa Wydrzyńska Mariusz Grochowski altówka
Agnieszka Oszańca Konrad Górka wiolonczela
Grzegorz Frankowski kontrabas
Aleš Ambrosi Marcel Plavec obój T
omasz Wesołowski fagot
Paweł Dziewoński Adam Kozłowski róg
Marek Pilch klawesyn
Alessandro Moccia koncertmistrz

bilety: 30 / 20 zł
Bilety są dostępne przez platformę eBilet: https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=18580.

Bilety info i rezerwacja: + 48 721 620 833, bilety@capellacracoviensis.pl
Partnerzy:
 Gmina Miejska Kraków
Patroni Medialni:
 Polskie Radio Dwójka, Radio Kraków, TVP Kraków, Karnet
Portale: www.krakow.pl, www.local-life.com, www.miastodzieci.pl, www.ebilet.pl, HighFidelity.pl, Music To The People
Info:
 www.capellacracoviensis.pl