Casting odbędzie się 27 kwietnia (sobota) o godz. 11.00 w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie, os. Szkolne 25.
Piccolo Coro dell’Europa
Jak wyglądałaby świat, gdyby głos w debacie publicznej miały… dzieci? Projekt dziecięcego parlamentu inspirowany jest powieścią Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka, w której główny bohater inicjuje działalność dziecięcego sejmu, żeby wprowadzić mnóstwo ważnych reform, jak i innowacyjnymi koncepcjami samego Korczaka, dotyczącymi edukacji i równouprawnienia dzieci.
To również przewrotne nawiązanie do jednego epizodu z Podróży Guliwera; Guliwer podczas pobytu w kraju Liliputów, gdzie obserwuje lokalne debaty, dochodzi do wniosku, że politykę uprawia się według zupełnie absurdalnych zasad.
Dziecięcy Parlament ("Mały Europejski Chór”) wypowiada swoje racje, pokazując jednocześnie w krzywym zwierciadle dyskusje dorosłych.
Debata publiczna z udziałem dzieci stanie się nie tylko miejscem gorącej dyskusji i prezentacji poglądów, ale też teatrem z prawdziwego zdarzenia. Stąd tytułowe skojarzenie z popularnym w latach 80. i 90. w Polsce dziecięcym chórem Piccolo Coro dell’ Antoniano, który zasłynął własną wersją przeboju Michaela Jacksona "We are the world” oraz ze spektaklem Ragazzo dell’Europa René Pollescha.
—-
Realizatorzy:
Iga Gańczarczyk – dramaturżka, reżyserka i redaktorka. Studiowała teatrologię na UJ i dramaturgię na Wydziale Reżyserii krakowskiej PWST. Jako dramaturg współpracowała m.in. z Krystianem Lupą („Factory 2”, “Miasto Snu”), Pawłem Miśkiewiczem („Trzy siostry” wg A. Czechowa), Bruno Lajarą („Doświadczenie – Nowa Huta”), Agnieszką Holland i Anną Smolar („Aktorzy prowincjonalni”), Maciejem Podstawnym („Krety i rajskie ptaki” wg T. Różewicza). Wyreżyserowała „Całopalenie” Dei Loher w Teatrze Nowym w Krakowie, „W małym dworku” Witkacego w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu, z Dominiką Knapik, Aleksandrą Gryką i Martą Pajek przygotowała spektakl „Nie ja” według S. Becketta, który zdobył główną nagrodę w konkursie OFF podczas 32. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Ostatnio wyreżyserowała „Opowieści zimowe” według H. Ch. Andersena w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Spektakl otrzymał Międzynarodową Nagrodę im. Ch. H. Andersena w Odense.
Agata Otrębska – członkini Zarządu Głównego Stowarzyszenia "U Siemachy" oraz członkini zarządów dwóch krakowskich organizacji pozarządowych prowadzących działalność badawczą; koordynatorka i uczestniczka licznych projektów o zasięgu lokalnym, regionalnym i międzynarodowym. W latach 2006 – 2007 koordynatorka i superwizorka wielu projektów skierowanych do ludzi młodych, jak również wspierających podmioty działające na rzecz dzieci i młodzieży, m.in. przedsięwzięć realizowanych w ramach Inicjatyw Wspólnotowych EQUAL i INTERREG III C, a także w ramach programu Młodzież w Działaniu. Członkini zespołu kampanii Rady Europy na rzecz równości, tolerancji i partycypacji młodzieży w życiu społecznym „All Different – All Equal”.. Absolwentka Szkoły Liderów (SLOP edycja 2008). Koordynatorka Projektu Korba dla młodych liderów i liderek.
LATALAdesign to studio artystyczno – projektowe założone przez Dagmarę Latała i Jacka Paździora w Krakowie, w 2009r. Na ich doświadczenie składa się wieloletnia praca dla Arup i Universaldesignstudio między innymi uznanymi praktykami w Londynie, Dubaju i Singapurze. Studio powstało z misją opracowania nowego języka projektowego przez podejmowanie eksperymentalnych, często ulotnych, projektów.
LATALA zajmują się projektowaniem obiektów i form, które w zależności od procesów i zjawisk zachodzących w danej przestrzeni, mogą dostosowywać się do nowych funkcji. Są również zainteresowani przekształceniem tkanki miejskiej i przestrzeni publicznej.
Studio współpracuje z instytucjami kultury i sztuki oraz niezależnymi galeriami i producentami. Więcej na: http://www.lataladesign.com/pl/nowosci,1.html
Daniel Pigoński – muzyk i kompozytor. Współpracował z Pustkami i Marią Peszek. Współzałożyciel Elektrolotu i Polpo Motel. Twórca muzyki teatralnej do spektakli m.in. Mai Kleczewskiej, Michała Borczucha, Igi Gańczarczyk, Piotra Cieplaka i projektów Piotra Lachmanna.
Dominika Knapik – tancerka, aktorka oraz choreografka. Absolwentka PWST w Krakowie. Posiada dyplom zawodowego tancerza przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich.W 2007 roku była stypendystką programu DanceWeb Europe oraz Art Stations Foundation (solo jak wam się podobam?” prezentowane m.in. podczas Polskiej Platformy Tańca w 2008 roku). W roku 2008 wspólnie z dramaturgiem i socjologiem Wojciechem Klimczykiem założyła kolektyw artystyczny Harakiri Farmers. Regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce jako choreograf ( m.in. współpraca z Radkiem Rychcikiem: Versus i Fragmenty dyskursu miłosnego, Babel w reżyserii Mai Kleczewskiej, W małym dworku i Opowieści zimowe w reżyserii Igi Gańczarczyk, Bullerbyn. O tym jak dzieci domowym sposobem zrobiły sobie las i co z niego wyrosło w reżyserii Anny Smolar).
Praca nad spektaklem będzie trwała w czerwcu i lipcu.
Premiera ok. 20 lipca.
Za udział w projekcie przewidziane są nagrody
Zgłoszenia zawierające:
– imię i nazwisko
– numer telefonu
– wiek
– zdjęcia mile widziane
przyjmowane są pod adresem mailowym: PROMOCJA@LAZNIANOWA.PL do 25 kwietnia 2013
O zaproszeniu na casting, który odbędzie się w Teatrze Łaźnia Nowa, poinformujemy drogą telefoniczną.
Teatr Łaźnia
Teatr Łaźnia Nowa jako instytucja kultury Miasta Krakowa działa już 5 lat. Kolejny sezon rozpoczynamy uroczystym otwarciem po zakończonym remoncie. W Nowej Hucie mamy nowoczesny teatr i halę koncertową, jakich pozazdrościć mogą europejskie stolice. Przyjdźcie …
Kraków 31-977
012-425-03-20
biuro@laznianowa.pl
https://www.laznianowa.pl
facebook