Królik i Misia

Bal karnawałowy dla dzieci i akcja charytatywna

📅 niedziela 07.02.2016
Bal karnawałowy dla dzieci  i akcja charytatywna

Podobnie, jak w ubiegłym roku przedsięwzięcie organizujemy we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Białym Kościele. Tym razem pieniądze zebrane w trakcie dziecięcej zabawy karnawałowej, która odbędzie się w niedzielę 7 lutego w hali GOKiS, zostaną wydane na zakup rurek tracheotomijnych dla podopiecznych Alma Spei. Są one niezbędne do życia tym dzieciom, które w skutek choroby nie mogą samodzielnie oddychać.

Podczas imprezy, która ma charakter otwarty, będziemy również wręczać nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego „Chmurka Maja". Uczniowie ze szkół w całej Polsce przygotowywali ilustracje do książkowego wydania bajki autorstwa Ewy Stadtmüller. Bohaterką opowieści jest mała chmurka, która nie może mówić i znajduje inny sposób na porozumiewanie się ze światem. Zupełnie tak, jak robią to dzieci oddychające przy pomocy rurek tracheotomijnych.

Na uczestników niedzielnej zabawy czekają też inne atrakcje m.in. pokaz gimnastyczny, konkursy z nagrodami, występ lokalnej Orkiestry Dętej, wystawa prac fotograficznych oraz kiermasz upominkowy.

W dniu imprezy wolontariusze Alma Spei będą także kwestowali w kościołach dekanatu bolechowickiego.

Akcję można również wspierać wpłacając dowolną kwotę na konto BGŻ BNP Paribas 08 2030 0045 1110 0000 0155 0700 z dopiskiem darowizna na cele pożytku publicznego –  rurki tracheotomijne.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej działalności zapraszamy na www.almaspei.pl

7 lutego, godz. 15