Królik i Misia
Królik i Misia

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

📅 sobota 25.10.2014
Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

Wstęp na imprezę edukacyjną „Egipski Rzym – Rzymski Egipt" jest bezpłatny. Zapraszamy 25 października 2014 r. w godz. 12.30 – 16.00. Przybyli nie tylko zobaczą rekonstrukcje ceremonii ślubnej. Żądni wiedzy będą mogli posłuchać wykładów popularnonaukowych o czasach rzymskich w Egipcie. Dla dzieci natomiast przygotowaliśmy specjalną atrakcję – starożytne bajki i mity przeczyta znany poznański aktor – Michał Grudziński!

Dodatkowo przygotowaliśmy dla najmłodszych konkurs z nagrodami. Zapraszamy dzieci do zaprojektowania zaproszenie na ślub Kleopatry i Marka Antoniusza! Wspólnie z portalem informacyjno-rozrywkowym CzasDzieci.pl, ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze zaproszenie na ślub Kleopatry i Marka Antoniusza. Z gotową pracą lub głową pełną pomysłów przyjdź do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu w dniu 25 października w godzinach od 12.30 do 15.00. Tam oddaj zaproszenie lub siądź i je wykonaj z przygotowanych materiałów. A potem? Bądź gościem na tym wspaniałym wydarzeniu i zobacz na własne oczy jak zapisało się ono na kartach historii! Technika wykonania – dowolna! Zatem uruchomcie pokłady wyobraźni i wyczarujcie zaproszenie godne egipskiej królowej i jej ukochanego! Wszystkie prace opublikujemy na portalu CzasDzieci.pl, a najlepsze z nich nagrodzimy! Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci!

Szczegółowy program

Dziedziniec:
13:00 Ceremonia zaślubin Kleopatry VII Filopator i Marka Antoniusza
15:00 Ceremonia pogrzebowa

Sala audytoryjna (II piętro):
13:30 Rządy Ptolemeuszy w Egipcie
14:00 Kontakty Egiptu z Imperium Romanum
14:30 Wojna Egiptu z Rzymem i jej konsekwencje
Wykłady wygłosi dr Robert Ostafiński-Bodler

Sala kominkowa (parter):
13:30 – 15:00 Starożytne bajki i mity dla najmłodszych.
W roli antycznego bajarza – Michał Grudziński.

***

O Muzeum Archeologicznym w Poznaniu
Instytucja już na stałe wrosła w pejzaż instytucji kulturalnych miasta Poznania. Istnieje od ponad 150 lat. To właśnie tutaj znajduje się sławny i unikalny w tej części Europy obelisk Ramzesa II, tutaj też można obejrzeć prawdziwą egipską mumię, słynne wołki z Bytynia i wiele innych ciekawych zabytków z Wielkopolski i Afryki. Badania w Wielkopolsce i w Afryce stanowią główne profile działalności Muzeum. Nie zapominamy też o archeologii Poznania, inicjując i uczestnicząc w wielu przedsięwzięciach, ważnych dla studiów nad problematyką miasta wczesnolokacyjnego. Jesteśmy instytucją muzealną, nastawioną na kontakt z szerokim i wymagającym odbiorcą, upowszechniającą dorobek naszej nauki i popularyzującą wiedzę o przeszłości. Temu właśnie służą wystawy, nierzadko zaskakujące ciekawymi i nowatorskimi formami ekspozycji oraz przyciągające publiczność atrakcyjną tematyką.

Pod koniec czerwca 2012 r. otwarliśmy na Ostrowie Tumskim „Rezerwat Archeologiczny Genius loci", eksponujący unikatowe relikty wałów sprzed tysiąca lat, które chroniły rezydencję pierwszych polskich władców. Na tę nowoczesną placówkę zarządzaną przez nasze muzeum, składają się również multimedia w postaci filmu 3D, hologramów i dotykowych kiosków.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu jest Miejską Instytucją Kultury, finansowaną z budżetu Miasta Poznania.

 

641 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent