Królik i Misia
Królik i Misia

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

📅 niedziela 22.11.2015

Czerski jest studentem poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. Andrzeja Tatarskiego i dyrygentury w klasie prof. Warcisława Kunca. Na swoim recitalu zaprezentuje utwory m.in. Sergiusza Prokofieva i Maurice′a Ravela.
15 listopada z koncertem muzyki skrzypcowej wystąpią najzdolniejsi uczniowie ze wszystkich trzech poznańskich szkół muzycznych II stopnia, w tym m.in. nominowany do nagrody Młodego Muzyka Roku TVP Robert Łaguniak. Zaprezentują oni najbardziej znane utwory skrzypcowe Henryka Wieniawskiego, Nicolo Paganiniego, Karola Szymanowskiego i Eugena Ysaye′a.

Na koncercie muzyki fortepianowej 22 listopada swoje umiejętności przedstawią studenci prof. Macieja Pabicha. Weronika Manikowska i Paweł Kasperkowiak zagrają utwory m.in. Ferenca Liszta, Juliusza Zarębskiego i Bedricha Smetany.

Na ostatnim koncercie cyklu, 29 listopada, będzie można wysłuchać w całości dwóch koncertów skrzypcowych: Henryka Wieniawskiego d-moll i Felixa Mendelssohn-Bartholdy′ego e-moll.

Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest pianista Filip Wałcerz.

Młodzi wirtuozi na Szachownicy – VI edycja
listopadowe niedziele o godz. 16:00, Szachownica, Stary Browar, wstęp wolny

8 listopada – Recital fortepianowy Jakuba Czerskiego

15 listopada – Koncert muzyki skrzypcowej
Justyna Grudzień, Maria Gzyl, Marta Mazurek, Julia Michalik, Robert Łaguniak, Barbara Słomian, akompaniament: Hanna Holeksa, Elżbieta Spychała, Adam Szyszka

22 listopada – Koncert muzyki fortepianowej
Weronika Manikowska, Paweł Kasperkowiak

29 listopada – Koncerty skrzypcowe Wieniawskiego i Mendelssohn′a
Paulina Malesza, Barbara Słomian, Min, Agnieszka Wojtowicz, Barbara Żołnierczyk, akompaniament: Michał Karasiewicz i Adam Szyszka

Koncerty na Szachownicy na stałe wpisały się już w artystyczny, edukacyjny i kulturalny świat Starego Browaru. Cykl „Młodzi wirtuozi na Szachownicy" ma na celu promowanie młodych, wybitnych uczniów, studentów i absolwentów poznańskich szkół muzycznych. Jest to jedno z wielu ogólnodostępnych dla publiczności przedsięwzięć, które wpisuje się w ideę 50:50 – bazę filozoficzną wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, zakładającą, że 50% każdego jej przedsięwzięcia stanowi sztuka. Dzięki takiemu podejściu biznesowemu, w Starym Browarze możliwe jest obcowanie ze sztuką i bliższe jej poznawanie nawet w codziennych chwilach, jak wyjście na zakupy czy spotkanie przy kawie ze znajomymi.

851 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent