Jadzia Pętelka
Jadzia Pętelka

7 Dzień Tworzenia

📅 niedziela 26.10.2014
7 Dzień Tworzenia

7 DZIEŃ TWORZENIA to cykl zajęć, których uczestnicy liczą sobie od 3 do 9 lat. Co niedzielę wytaczają ciężkie działa sztuki, by kreatywnie spędzić czas. Zwiedzając sale galerii stałych (Galeria Sztuki Polskiej XX wieku, Galeria Rzemiosła Artystycznego, Galeria „Broń i Barwa w Polsce") oraz odwiedzając pokazy czasowe odbywające się w Gmachu Głównym MNK zgłębiają wiedzę na temat sztuki i historii. Śledzą przemiany, które przez wieki zachodziły w zwyczajach ludzi, w sposobie ubierania się, projektowania mebli czy naczyń… Poznają różne techniki artystyczne: poczynając od tradycyjnego malarstwa i rzeźby, a kończąc na instalacji, happeningu czy sztuce wideo. Każde nowo poznane zjawisko należy wypróbować na własnej skórze! Dlatego najważniejszym punktem spotkania jest warsztat plastyczny. Dzieci podczas zabawy odkrywają nowe horyzonty artystycznych możliwości, rozwijają zdolności manualne oraz percepcję twórczą, uczą się. Zajęcia prowadzone są przez współpracowników Muzeum, plastyków i artystów, doświadczonych w pracy z dziećmi, którzy swoje pasje przekazują młodym adeptom sztuki.

Informacje dodatkowe:

·                    Cykl skierowany jest do dzieci w wieku 3-5 oraz 6-9 lat.

·                    Wstęp: 100 zł karnet za cały cykl zajęć

·                    Czas trwania: 1,5 godz.

·                    Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona.

·                    Informacje o formie płatności i rezerwacja: mmasternak@muzeum.krakow.pl

 

Cykl 1

Zapatrzeni w Sztukę

Aby dobrze poznać świat, trzeba się mu dokładnie przyjrzeć. Liczy się nie tylko każdy detal, ale również ukryta w przedmiocie codziennego użytku lub obrazie historia. Będziemy wspólnie analizować wybrane eksponaty rzemiosła artystycznego i działa sztuki, a zanotowanych lub zapamiętanych szczegółów użyjemy do wykonania własnych prac. Czeka nas mnóstwo zabawy oraz wiele tajemnic do odkrycia.

Prowadzenie:

Krzysztof Marchlak – artysta, edukator, grafik komputerowy, doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; współpracował m.in. z Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie, Międzynarodowym Centrum Kultury oraz Peggy Guggenheim Collection w Wenecji, Lwowską Fundacją „TORBA" czy Centrum Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych na Ukrainie.

gdzie/kiedy:

Gmach Główny MNK

al. 3 Maja 1, Kraków
niedziele, godz. 10.30 – 12.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat (z rodzicami)
niedziele, godz. 12.30 – 14.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

26.10.2014
Młodzi projektanci wnętrz

23.11.2014
Modny drobiazg

21.12.2014
Leżąc na trawie. O pejzażu polskim i niebie

18.01.2015
Historie walecznych rycerzy

 

Cykl 2
koMODA starych mebli uroda

Czy moda to tylko sposób ubierania się? Otóż nie! To też pomysł na wystrój domu, mieszkania, pokoju. Przyglądając się zabytkowym meblom w Galerii Rzemiosła Artystycznego, odkryjemy tajemnicze sprzęty i ich przeznaczenie. Wcielając się w postać ebenisty, poznamy sekrety konstruowania mebli i tworzenia pięknych dekoracji sprawiających, że stają się one wspaniałymi dziełami sztuki!

Prowadzenie:

Paulina Chełmecka – plastyk, historyk sztuki i technik konserwacji drewna. Współpracuje jako przewodnik, animator i edukator muzealny z Muzeum Narodowym w Krakowie i Benedyktyńskim Instytutem Kultury. Pasjonatka materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego Karpat.

gdzie/kiedy:

Gmach Główny MNK

al. 3 Maja 1, Kraków
niedziele, godz. 10.30 – 12.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat (z rodzicami)
niedziele, godz. 12.30 – 14.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

12.10.2014
Jakie sekrety skrywają sepety?

16.11.2014
Mały ebenista – meblarski „stylista"

07.12.2014
Intarsje i inkrustacje, czyli meblarskie dekoracje

25.01.2015
Zamki, uchwyty stylowe, czyli błyszczące okucia meblowe

 

Cykl 3

Zamieszanie na palecie

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd artyści biorą pomysły na swoje dzieła? Czy wystarczy, by na chwilę zamknęli oczy i rozwiązania same przychodzą im do głowy? A może, aby powstał obraz, potrzeba więcej czasu i wysiłku? Odwiedzając Galerię Sztuki Polskiej XX wieku, przyjrzymy się dokładnie wybranym obrazom i poznamy związane z nimi opowieści. Dowiemy się, kim byli ich autorzy, w jakich czasach tworzyli oraz skąd czerpali inspiracje. Zrobimy też niemałe zamieszanie na naszych paletach!

Prowadzenie:

Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka Wychowania Plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem ZPAP (Związku Polskich Artystów Plastyków). Prowadzi zajęcia skierowane do dzieci, jak i do osób niewidomych czy niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, jej prace biorą udział w krajowych i zagranicznych wystawach.

gdzie/kiedy:

Gmach Główny MNK

al. 3 Maja 1, Kraków

niedziele, godz. 10.30 – 12.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat (z rodzicami)
niedziele, godz. 12.30 – 14.00 – warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat

19.10.2014
Gadał obraz do obrazu…

30.11.2014
Portrety zza zasłony. O malarstwie Olgi Boznańskiej

14.12.2014
Dziwolągi w sztuce

11.01.2015
Obrazy wielokrotne

 Przy rezerwacji miejsc prosimy o podanie: imienia, nazwiska i wieku dziecka/dzieci, konkretnej nazwy warsztatów, nr kontaktowego do Państwa. np. Jan Kowalski, 5 lat, Zamieszanie na palecie, Gmach Główny, nr telefonu 22.

Aby uczestniczyć w cyklu, należy zakupić karnet na cały semestr.
Standardowo karnet obejmuje 4 zajęcia w okresie od października 2014 r. do stycznia 2015 r. Szczegóły dotyczące płatności podane zostaną po dokonaniu zapisów.

 

408 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent