UD

​Wakacje w rezerwacie Genius loci

Rezerwat Archeologiczny „Genius loci”, Ks. I. Posadzego 3
🗺 mapa
📅 piątek 25.08.2017
Zabawki Mieszka i Dobrawki
We wszystkie wtorki lipca i sierpnia w godzinach od 11:00 do 12:30 zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na warsztaty  „Zabawki Mieszka i Dobrawki”.

Warsztaty poprowadzą wojowie z grupy Aurea Tempora, zajmującej się odtwórstwem historycznym czasów średniowiecza. W programie wiele zabaw naszych przodków organizowanych w plenerze rezerwatu.

Koszt: 4 zł od dziecka

Zapisy: od 14 czerwca mailowo na adres rezerwat@muzarp.poznan.pl, lub telefonicznie w godzinach pracy rezerwatu (Tel. 61 852 21 67).

Polecamy także „Rodzinne piątki w poznańskim grodzie” – zapraszamy całe rodziny na wspólne budowanie i odkrywanie tajników średniowiecznych fortyfikacji sprzed 1000 lat. Czekamy na zgłoszenia spokrewnionych lub zaprzyjaźnionych grup  –  liczących nie więcej niż 10 osób.  Otrzymają makietę grodu poznańskiego w formie wielkoformatowych puzzli i wraz z dziećmi będą mieli okazję zbudować najstarszy Poznań.

Makieta udostępniana jest bezpłatnie – obowiązują wcześniejsze zapisy.

Zapisy: od 14 czerwca mailowo na adres rezerwat@muzarp.poznan.pl, lub telefonicznie w godzinach pracy rezerwatu (Tel. 61 852 21 67).

Codziennie w ogródku rezerwatu oraz na wystawie „Rodzina i dziecko w średniowieczu proponujemy dzieciom „Średniowieczny plac zabaw”.

Dzieci będą miały okazję pobawić się tak jak ich rówieśnicy żyjący w grodzie poznańskim 1000 lat wcześniej. Dzięki licznym rekonstrukcjom i kopiom zabawek przygotowanych przez archeologów, poznają świat dawnych zabaw i spędzą czas w sposób nietypowy.  Rodziców i opiekunów zapraszamy do odpoczynku na leżakach w plenerze obiektu, przy ciekawej lekturze i grach planszowych.

Korzystanie z placu zabaw – bezpłatne.

Nie obowiązują zapisy.

Fotografia: materiały rezerwatu

887 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent