Weleda
Weleda Baby

Wycieczka rowerowa – Okolice Pszczyny, gmina Miedźna – Wola

Wycieczka rowerowa z dzieckiem, okolice Mszczyny

Usytuowanie przy trasie turystycznej Pszczyna-Oświęcim, dogodne połączenia z Katowicami, Cieszynem, Bielskiem-Białą, okolice dawnej Puszczy Pszczyńskiej. 

Gmina Miedźna położona jest w południowo-wschodniej części woj. śląskiego, przy granicy z województwem małopolskim na lewym brzegu Wisły w dopływach rzek Pszczynki i Korzenicy. Zajmuje obszar 5040 ha i liczy 15,5 tys. mieszkańców. 

Celem naszej wyprawy były lasy w miejscowości Wola i przyległe do nich torfowiska będące siedliskiem rzadkich i chronionych roślin błotnych. Torfowiska te również, są schronieniem dla ptactwa, które zatrzymuje się  tu na trasie swojego przelotu. Można spotkać tutaj min. bociana białego, łabędzie i dzikie kaczki.

Okolice te to teren byłych Lasów Książęcych Puszczy Pszczyńskiej. Starodrzew liczy sobie od 150 do 500 lat! Ścieżki rowerowe poprowadzone są między kompleksem stawów. W niektórych z nich prowadzona jest hodowla ryb słodkowodnych . Wyjątkowo urokliwe miejsce, idealne na tego typu wyprawę, w której można połączyć sport, poznawanie przyrody przez naszego maluszka, wypoczynek czy piknik. W okolicach znajduje się również niewielka stadnina koni. 
 
Zainteresowani powinni również zobaczyć miasto Pszczyna, oddalone od miejscowości Wola o około 20 km. Pszczyna to miasto niezwykłej urody, o niezwykłych walorach turystycznych. Na zabytkowy charakter Pszczyny składają się – zamek książęcy w otoczeniu parku krajobrazowego, średniowieczny układ urbanistyczny rynku i starego miasta, liczne zabytki architektury XVIII-XIX-wiecznej. Szczegółowych informacji można zaczerpnąć z poniższych stron: 

http://www.zamek-pszczyna.pl/

http://www.pszczyna.pl/ 

Załączone zdjęcie przedstawia mojego męża wraz z synem w okolicach torfowisk. 

Sylwia Byrdy

253 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent