• Podróże
  • Pociągi retro, straż pożarna i...

Pociągi retro, straż pożarna i niespodzianki – weekend w Wielkopolsce

pociąg retro

Wybierzemy się na wycieczkę w okolice Wolsztyna i Leszna. Podróż poza granice miasta zapewni pociechom wiele wrażeń i niezapomnianych emocji. Około 60 km od Poznania znajduje się mała miejscowość Rakoniewice, a w niej… Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa!

Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa

Można tu zobaczyć wozy strażackie (jest ich mnóstwo!) i stroje strażaków. Dokładne informacje można znaleźć na stronie.

Parozownia Wolsztyn

Z Rakoniewic warto skierować się na Wolsztyn. Tutaj kolejna atrakcja – stare parowozy. Które z dzieci nie skusi się na wędrówkę wśród starych ogromnych parowozów, które na dodatek jeszcze jeżdżą? Tak, tak! Wiele z nich wozi pasażerów na trasie Poznań-Wolsztyn!

Cennik

Dużo informacji jest na stronie http://www.parowozowniawolsztyn.pl/ .

Blisko centrum miasta malutkie molo pozwala na podziwianie piękna jeziora, a wiecznie głodne kaczki i łabędzie upominają się o chleb. Noclegu można też poszukać poza Wolsztynem. Jeśli zdecydujemy się na jeszcze kilkanaście minut jazdy drogą 305, to dojedziemy do Górska. Okolica, przez którą pojedziemy jest przepiękna! Lasy i jeziora. Łąki i wsie. Sielskie widoki i możliwość wycieczki kajakowej Szlakiem Konwaliowym, niestety ostatnio nieco zaniedbywanym (informacje na temat szlaku).

Galeria Rzeźb Ptaków

Jeśli macie ochotę to znajdźcie dodatkowo kilka godzin, bo warto!
W Górsku znów coś niezwykłego! Nie zgadniecie co. Malutka Galeria Rzeźb Ptaków. Tutaj też można się przespać. Zagroda u Rzeźbiarza zaprasza. Zerknijcie na stronę.

Przemęcki Park Krajobrazowy

Następnego dnia, po pysznym śniadanku, jedziemy dalej. Oby pogoda dopisała, bo nasza wycieczka jest niezwykle atrakcyjna. Przekonacie się, jeśli pojedziecie w kierunku Boszkowa. Trasa wiedzie przez Przemęcki Park Krajobrazowy. Po drodze jest kilka gospodarstw agroturystycznych, a jeśli wybierzecie się w sezonie letnim, to polecam ranczo. Przy bramie gości wita struś, a kilka zadziornych koziołków biega pomiędzy zagrodami z końmi. Dla dzieciaków taki zwierzyniec to ogromna frajda! Zresztą okolica obfituje w podobne atrakcje. Są i konie i mini zoo i kilka wigwamów. Nie trzeba ściśle trzymać się trasy – warto czasami zjechać w boczną drogę, a z pewnością traficie na coś ciekawego!

Miasto wiatraków

Z Boszkowa udajemy się do Śmigla. Nie wiecie co tam jest? Śmigiel to miasto wiatraków! Poza tym słynie z kolejki wąskotorowej. Śmigielska Kolej Dojazdowa przewozi pasażerów więc może przejedziecie się taką śmieszną małą ciuchcią? Radości będzie mnóstwo! Przekonajcie się http://www.smigiel.pl.

Pływalnia w Lesznie

Na koniec zostawiłam smakowity kąsek. Pływalnia „Akwawit” w Lesznie. Przyjemność dla każdego. Woda, zjeżdżalnie i brodzik dla dzieci zapewnią dobrą zabawę całej rodzinie.

Cennik

Oprócz pływalni w Lesznie znajduje się lotnisko i można z bliska zobaczyć paralotniarzy i startujące szybowce. Jeśli macie ochotę spędzić jeszcze jedną noc poza domem, to sprawdźcie hotel „Akwawit” tuż przy pływalni. A potem w drogę do domu! I niech miłe wspomnienia rodzinnego weekendu spędzonego tak atrakcyjnie, zaowocują kolejnymi wycieczkami!

Miejsca opisała Natalia Zygarlowska.

Źródło fot.: Z. MarciniakZobacz także

1/6

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

miejsca ze zwierzakami Trójmiasto, atrakcje dla dzieci

10 miejsc w Trójmieście i okolicach, w których można spotkać zwierzęta

zobacz

Wychowujesz młodego miłośnika zwierząt? W takim razie koniecznie musisz być na bieżąco z miejscami gdzie Twój maluch może spotkać czworonogi, skrzydlaki czy cokolwiek uwielbia. Interakcja z zwierzętami jest bardzo ważna w okresie dzieciństwa oraz w późniejszych latach, ale oczywiście nie zawsze jest szansa by dziecko miało styczność z nimi w domu. Bywa też, że te [...]

2/6

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

Miejsca ze zwierzętami we Wrocławiu atrakcje dla dzieci

10 miejsc we Wrocławiu, gdzie można zobaczyć/spotkać się ze zwierzętami

zobacz

Dzieci kochają zwierzęta! Spotkania ze zwierzakami uczą wrażliwości, empatii, śmiałości, poczucia odpowiedzialności i nawiązywania kontaktów, co potem przekłada się i na kontakty z rówieśnikami. Nie w każdym domu mieszka zwierzę i nie wszystkie dzieci mają możliwość codziennych spotkań z nimi. Warto więc zadbać o te kontakty choć od czasu do czasu. Jeśli nie mamy babci [...]

3/6

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

wycieczki z dziećmi okolice Trójmiasta, rodzinne atrakcje

10 pomysłów na rodzinne wycieczki w okolice Trójmiasta

zobacz

Twoje dziecko bawiło się już w każdym parku rozrywki w całym Trójmieście? Odwiedziło każdy plac zabaw czy boisko? I to już parę razy, a Ty nie wiesz co dalej? Najwyższy czas na wyjazd za miasto. Takie wycieczki są niesamowicie interesujące, często stanowią wspaniałą okazję do odrobiny wytchnienia. No tak, ale przecież praca, szkoła, przedszkole... , [...]

4/6

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

10 pomysłów na super atrakcje dla dzieci we Wrocławiu

zobacz

Zastanawiasz się jak zorganizować dziecku czas we Wrocławiu? Jak pobudzić ich wyobraźnię i kreatywność, spędzając czas na jednoczesnej nauce i zabawie? Wrocław to miasto idealne dla dzieci! Oferuje wiele bardzo ciekawych atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych trochę starszych. A gdzie udać się z dzieckiem we Wrocławiu oprócz słynnego ogrodu zoologicznego? Zobacz nasze pomysły! [...]

5/6

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

plac zabaw Młociny

15 najlepszych placów zabaw w Warszawie

zobacz

Oto najfajniejsze, naszym zdaniem, place zabaw w Warszawie. Ciekawe czy zgadzacie się z nami i czy znajdziecie na naszej liście swoje ulubione place zabaw.

6/6

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

Wyjazdy za maisto z dziećmi Wrocław, atrakcje dla dzieci

15 pomysłów na całodniowe wycieczki w okolicach Wrocławia

zobacz

Słoneczna niedziela czy długi weekend w mieście nie nastrajają optymistycznie. Dzieci roznosi energia, a i rodzice chętnie wyrwaliby się z zapachu spalin i hałasu. Krótki wypad w góry czy nad morze brzmi kusząco, ale przecież w poniedziałek trzeba być w pracy, a domowy budżet może nie podołać opłatom za przejazd, hotel i dodatkowe atrakcje. Jaka [...]