Piaseczyńsko – Grójecka Kolej Wąskotorowa

Piaseczyńsko – Grójecka Kolej Wąskotorowa

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa
Piaseczyńsko – Grójecka Kolej Wąskotorowa posiada 28 km szlaku, który przebiega przez atrakcyjne tereny z pięknymi i ciekawymi dla turysty widokami oraz zabytkami architektury, pochodzącymi głównie z dwudziestolecia międzywojennego.

WYCIECZKI:
Rodzinne przejazdy zabytkową koleją, odbywają się regularnie w niedzielę od marca do października.  Przejazd na trasie o długości 28 km Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno z postojem na piknik w miejscowości Runów. Turyści mają zapewniony (catering, ognisko sprzęt sportowy i rekreacyjny) oraz dodatkowe atrakcje: przewozy drezynami ręczną i spalinową, przejażdżki na kucyku, miasteczko westernowe i wiele innych ciekawych form spędzania czasu wolnego.

Oprócz podstawowych atrakcji Organizatorzy zapewniają również wiele dodatkowych interesujących propozycji: zwiedzanie zabytkowego dworca w Piasecznie z przewodnikiem, zwiedzanie modelarni znajdującej się na terenie stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe.

Wszystkie szczegóły tutaj.

WYCIECZKI SZKOLNE:
Możliwa jest także organizacja, w każdy dzień tygodnia, wycieczek szkolnych oraz przedszkolnych (na zamówienie) z programem edukacyjnym pt „Lokomotywa Pana Tuwima”. Temat lekcji: kolej, przyroda, ochrona środowiska, konkursy i zabawy sportowe, plastyczne i muzyczne.

WYCIECZKI TEMATYCZNE:
„Topienie Marzanny”, „Obchody dnia Ziemi”, „Majówka z Ciuchcią”, „Dzień Matki z kolejką wąskotorową”, „Dni Dziecka z kolejką wąskotorową”, „Dzień Ojca”, „Podróże ze Św. Mikołajem”.

Rozkład jazdy kolejki do pobrania tutaj.
Uwaga! Warto rezerwować miejsce na przejazd bo zdarza się często, że brakuje miejsc.

Cennik jest dostępny tutaj.

Piaseczyńsko- Grójecka Kolej Wąskotorowa
ul. Sienkiewicza 14
05-500 Piaseczno
Telefony: 22 756-76-38, 22 756 75 67, 607 155 188
turystyka@kolejka-piaseczno.pl
www.kolejka-piaseczno.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie