Wydawnictwo Egmont Polska

Egmont Polska jest częścią wiodącej skandynawskiej grupy medialnej, powszechnie znanej i wielokrotnie nagradzanej za swą działalność w zakresie filmu, telewizji, streamingu i kina, a także gier, handlu elektronicznego i usług marketingowych dla platform edukacyjnych, czasopism i książek.  Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku, debiutując komiksem ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont Polska jest jednym z największych wydawców czasopism, komiksów oraz gier planszowych dla dzieci i młodzieży, laureatem licznych nagród branżowych i plebiscytów.

Portfolio wydawnictwa to kilkadziesiąt tytułów prasowych dla dzieci w różnym wieku.

Są to zarówno pisma z ulubionymi bohaterami, znanymi z kreskówek i seriali, takich jak na przykład Psi Patrol, Bing, Spirit. Riding Free czy Power Rangers, jak również magazyny dla fanów zabawek (Hot Wheels, Barbie, LEGO EXPLORER) i gier (Moviestar Planet). Kluczowymi partnerami licencyjnymi działu czasopism Egmont Polska są tacy giganci branży jak między innymi Disney, Mattel, LEGO czy Hasbro.

Egmont Polska jest niekwestionowanym liderem rodzimego rynku komiksowego.

egmont komiksy dla dzieci

Rocznie dostarcza czytelnikom kilkaset albumów o szerokiej tematyce. Fani superbohaterów mogą cieszyć się bogatą ofertą komiksów spod znaku Marvel i DC Comics. Miłośnicy bestsellerowych światowych serii doceniają polskie edycje komiksów Dark Horse, czy Image Comics, a fani komiksów frankofońskich otrzymują co miesiąc różnorodną ofertę najciekawszych albumów z tego rynku.

W ofercie Egmontu nie brakuje komiksów tworzonych przez polskich artystów. Z jednej strony są to znane na świecie serie jak Thorgal czy Yans tworzone przez Polaków za granicą, z drugiej antologie i pojedyncze albumy polskich klasyków, ale również młodych autorów.

W ramach linii wydawniczej Mistrzowie Komiksu pojawiają się albumy najznakomitszych, światowej sławy autorów, których dokonania są uznawane za przełomowe osiągnięcia artystyczne w dziedzinie komiksu. Egmont Polska ma również szeroką ofertę komiksów dla dzieci i młodzieży. W ofercie wydawnictwa znajdują się zarówno komiksy klasyczne, znane polskiemu czytelnikowi od lat, jak choćby Kajko i Kokosz, Asteriks czy Kaczogród oraz bardziej współczesne historie tworzone przez cenionych zagranicznych i polskich autorów.

Od kilkunastu lat Egmont Polska wydaje również gry planszowe i karciane stworzone przez najwybitniejszych autorów i grafików z całego świata.Egmont gry dla małych dzieci

Gry Egmontu to przekrojowa oferta dla graczy w każdym wieku. Od kooperacyjnych gier dla małych dzieci rozpoczynających przygodę z planszówkami (seria Rodzinka wygrywa), przez bestsellerowe gry dla całej rodziny (Pędzące żółwie, Ubongo) po imprezowe hity dla starszych graczy (Ryzyk fizyk) i złożone strategiczne gry dla zaawansowanych użytkowników (seria Egmont Geek). Propozycje Egmontu dla graczy to, poza ekskluzywnie wydanymi grami, również budżetowe serie, takie jak Dobra Gra w Dobrej Cenie, Gra do plecaka czy podróżne wersje bestsellerowych tytułów Fits i Ubongo. Nowościami w portfolio są komiksowe gry planszowe na licencji DC Comics oraz książkowe gry paragrafowe z serii Escape Quest.

Większość produktów Egmont Polska można znaleźć w ofercie należącego do wydawnictwa sklepu Egmont.pl

W 2019 roku księgarnia Egmont.pl została laureatem konkursu E-Commerce Polska awards 2019 w kategoriach Design&Usability (Design roku) oraz Breaking the doubts (przełamanie nieufności).

Pozycja Egmont na polskim rynku wydawniczym to zasługa zespołu pracowników, którzy lubią to, co robią, a także dobrych opowieści, które wzruszają, rozśmieszają, czasami zasmucają, ale nigdy nie nudzą!

Wydawnictwo Egmont Polska

ul. Dzielna 60