Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Fundacja Ruperta Mayera „Dzieło Pomocy Dzieciom”

Fundacja Ruperta Mayera Dzieło Pomocy Dzieciom istnieje od 1994 roku, ale jej działalność trwa od ponad 20 lat. Ma swoje źródło w akcji studenckiej „Pomoc dzieciom”. Myśl o wspieraniu dzieci pokrzywdzonych przez los, szczególnie dzieci z domów dziecka, zrodziła się na początku lat osiemdziesiątych wśród studentów Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Chcieli oni poświęcić swój wolny czas dzieciom samotnym i opuszczonym. Była to grupa młodych ludzi wspólnie studiujących. Początkowo studenci ofiarowali pomoc przy odrabianiu lekcji, a następnie zabierali swoich podopiecznych na katechezę, na Mszę św., do swoich rodziców, na wspólne wyjazdy, na Święta i na wakacje.

Celem Fundacji jest wspieranie działalności charytatywnej, opiekuńczo-wychowawczej dla sierot naturalnych i sierot społecznych, dzieci samotnych, porzuconych, zaniedbanych fizycznie i wychowawczo, pozbawionych opieki rodzicielskiej, z domów dziecka oraz z rodzin patologicznych, zagrożonych, biednych, rozbitych itp.

Fundacja organizuje w czasie wakacji i ferii wypoczynek dla dzieci z domów dziecka, oraz dla dzieci objętych systematycznie pomocą Fundacji. Studenci wolontariusze opiekują się dziećmi na organizowanych koloniach i zimowiskach.

Wypoczynek organizowany jest w grupach wiekowych składających się z 4-6 dzieci, na które przypada jeden opiekun. Uwzględniony jestwiek dziecka, jego stan zdrowia, indywidualne potrzeby. Opieka jest całodobowa, wychowawca przebywa z dziećmi przez cały czas.

Organizowane są atrakcyjne zajęcia, zabawy, wśród których dominują gry i zabawy na świeżym powietrzu, zajęcia terapeutyczne.

ul. Rajska 10

(012) 631-03-00; (012) 631-03-
rajska10@dpd.pl

Fundacja Ruperta Mayera „Dzieło Pomocy Dzieciom”