UD

Tyberiusz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Tybek, Tybuś, Tyberiuszek
Znaczenie : od imienia Tiberis, bóstwa opiekuńczego rzeki Tyber
Planeta : Słońce i Mars
Znane : cesarz Tyberiusz, Tyberiusz Klaudiusz Neron, Tyberiusz II Konstantyn, Tyberiusz Kowalczyk
Imieniny : 24 kwietnia
 

Historia i znaczenie imienia Tyberiusz

Tyberiusz to imię łacińskie, należące do grupy najstarszych imion w starożytnym Rzymie (takich jak Tytus, Lucjusz, Gajusz, Marek i Kwintus). Tyberiusz pochodzi od imienia Tiberis, czyli bóstwa opiekuńczego rzeki Tyber, w środkowej części Włoch. W kościele katolickim istnieje kilku świętych o tym imieniu. Nie jest to imię popularne, w Polsce w 2018 roku nazwano tak jedynie 14 chłopców.

Numerologia imienia Tyberiusz

Liczba imienia Tyberiusz to numerologiczna JEDYNKA, opisująca pionierów i urodzonych przywódców.

Jaki jest Tyberiusz?

Jako numerologiczna jedynka, Tyberiusz obdarzony jest silnymi cechami przywódczymi. Jest to mocna osobowość, o ustabilizowanym charakterze. Doskonale sprawdza się jako mówca i dyplomata. Ludzie w naturalny sposób za nim podążają, choć on w żaden sposób o to nie zabiega. Ma naturalny dar do zjednywania sobie sprzymierzeńców i wiernych przyjaciół, a czasem wręcz naśladowców. Tyberiusz jest indywidualistą, zawsze działa tak, jak uważa, nie przejmując się zdaniem innych. Nie ulega wpływom, ma silną wolą i jest niezwykle pewny siebie. Nie odnajduje się w działaniach grupowych, kiedy musi współpracować. Nie uznaje kompromisów, dlatego najlepiej czuje się podejmując niezależne decyzje. Nie akceptuje półśrodków. Potrafi sam się motywować do działania, a jego postawa często inspiruje, a nawet „zaraża” do działania innych. To osobowość, która nie lubi bezczynności, dlatego zawsze dużo się wokół niego dzieje. Jest wymagający wobec siebie, ale także wobec innych.

Znak zodiaku imienia Tyberiusz

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Tyberiusza to Baran i Lew, najlepiej współgrające z jego charakterem i wibracjami numerologicznej Jedynki.

356 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent