UD

Tytus - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Tytusek, Tytunio
Znaczenie : tytuł honoru lub dziki gołąb
Planeta : Jowisz i Księżyc
Znane : Tytus Zwoliński, Tytus Zienkowicz, Tytus Zbyszewski, Tytus Świderski, Tytus Peszyński, Tytus Korczyk, Tytus Czyżewski
Imieniny : 4 stycznia, 26 stycznia, 26 lipca i 16 sierpnia
 

Historia i znaczenie imienia Tytus

Imię Tytus jest imieniem pochodzenia greckiego, należącym do grupy najstarszych imion w starożytnym Rzymie (takich jak Lucjusz, Gajusz, Marek i Kwintus). Imię prawdopodobnie pochodzi od łacińskiego titulus, co oznacza „tytuł honoru”. Inne możliwe znaczenie to „dziki gołąb”, określenie przenośne, które było używane również dla oznaczenia męskości.

Tytus to imię, które pojawia się także w Nowym Testamencie jako towarzysz Pawła, który został pierwszym chrześcijańskim biskupem Krety. Również Szekspir napisał w 1593 r. tragedię pod tytułem „Tytus Andronikus”(powieściowy rzymski generał i bohater wojenny).

Tytus prawdopodobnie jest jednym z najdłużej znanych imion zachodniej cywilizacji. Purytanie przyjęli je podczas reformacji protestanckiej (prawdopodobnie w świetle odniesienia do Nowego Testamentu).

W Polsce nie jest to imię popularne, w 2018 roku nadano je 108 chłopcom.

Numerologia imienia Tytus

Liczba imienia Tytus to numerologiczna SZÓSTKA, opisująca osoby z łatwością budujące relacje z innymi.

Jaki jest Tytus?

Tytus jest osobą bardzo otwartą. Łatwo wchodzi w interakcje społeczne, jest towarzyski i nie ma problemów w zjednywaniu sobie przyjaciół. Lubi być w centrum zainteresowania, a jeśli nie jest, to robi wszystko, by się tam znaleźć. Bywa emocjonalny, czasem wręcz chwiejny, a jego uczucia przejmują nad nim kontrolę. Tytus jest przy tym prostolinijny i niezmiernie ważni są dla niego jego bliscy, dla których jest skłonny do dużych poświęceń. Przy ludziach mniej mu bliskich, stawia siebie i swoje potrzeby na pierwszym miejscu.

Znak zodiaku imienia Tytus

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Tytusa to Byk i Skorpion, najlepiej współgrające z jego charakterem.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Tytus:

Beata Sadowska, Anna Rusowicz, Zbigniew Hołdys

500 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent