Szczęsny
UD

Szczęsny - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Szczęsnek
Znaczenie : szczęśliwy
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Szczęsny Bronowski, Szczęsny Dettloff, Szczęsny Firlej
Imieniny : 17 września

Historia imienia

Imię Szczęsny jest pochodzenia polskiego, nie posiada zagranicznych odpowiedników. Po raz pierwszy zostało odnotowane w 1422 roku. Patronem tego imienia jest święty Zygmunt Szczęsny Feliński. Imię posiada żeński odpowiednik – Szczęsna.

Znaczenia imienia Szczęsny

Imię to wywodzi się od słowa „szczęśliwy„. Uważa się je za odpowiednik łacińskiego imienia Feliks.

Numerologia imienia Szczęsny

Imię Szczęsny odpowiada numerologicznej JEDENASTCE, a więc liczbie mistrzowskiej. Typowa Jedenastka to urodzony humanista, o wysoce rozwiniętym życiu duchowym.

Jaki jest Szczęsny?

Szczęsny jest ciepły, przyjazny, gadatliwy i towarzyski. Komunikuje się z łatwością i elokwencją, świetnie operując słowami, dobierając je starannie, a wręcz bawiąc się językiem. Lubi, gdy jego obecność nie pozostaje niezauważona. Nudzą go powierzchowne tematy i nieciekawi, szarzy ludzie, za to jego przyjaciele mają szczególne miejsce w jego sercu. Jest humanistą, interesują go zjawiska społeczne,  rozwój duchowy i psychologia.

Jako dziecko, Szczęsny potrzebuje łagodnych zachęt i ciepłego wspierania, które najlepiej przyczynią się jego rozwojowi. Nieprzyjaźni nauczyciele mogą być przyczyną jego problemów w szkole, na szczęście Szczęsny jest wyjątkowo dobry we wszystkim, za co się zabiera. Często zostawia na wpół ułożone puzzle i opuszczone zabawki, ponieważ jego ciekawość błyskawicznie przenosi się z jednego obiektu na inny. Jest utalentowanym dzieckiem, szczególnie jeśli chodzi o naukę języków, więc warto w nie inwestować.

Znak zodiaku imienia Szczęsny

Idealnie pasujące znaki do imienia Szczęsny to Baran, Bliźnięta, Byk oraz Panna.

188 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent