Weleda
Weleda Baby

Ruta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Rutka, Ruteńka
Znaczenie : przyjaciel, towarzysz
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Ruta Czaplińska, Ruth Stafford Peale, Ruth Wysocki
Imieniny : 1 września
 

Historia imienia i znaczenie imienia Ruta

Imię Ruta to imię biblijne, pochodzące od hebrajskiego re’ut, oznaczającego „przyjaciel, towarzysz”. Ruta i Estera, to jedyne kobiety posiadające własne księgi w Biblii (w Starym Testamencie lub Biblii Hebrajskiej). Ruta jest jedną z wielkich bohaterek Biblii i jest szczególnie czczona przez naród żydowski. Jej historia rozgrywa się podczas jednego z wielkich głodów w Izraelu.

W Stanach Zjednoczonych imię Ruth było niezwykle popularne w od 1892 r. do 1930 r. Przyczynił się do tego Prezydent USA Grover Cleveland, nadając to imię swojej córce. W Polsce w 2018 roku imię Ruta nadano tylko trzem dziewczynkom.

Numerologia imienia Ruta

Imię Ruta to numerologiczna SZÓSTKA, pasująca do oddanych rodzinie i bliskim.

Jaka jest Ruta?

Ruta jest osobą bardzo wyważoną i poukładaną. To taki głos rozsądku w każdym towarzystwie. Myśli nad wyraz racjonalnie, a wartością najważniejszą w jej życiu jest rodzina. Bardzo troszczy się o najbliższych, a gdy zachodzi taka potrzeba, to również potrafi zawalczyć jak lwica. Ruta jest opiekuńcza i wspierająca, otwarta na problemy innych. Doskonale się w nie wczuwa, jest empatyczna i współczująca. Czasem w tym wszystkim zapomina o własnych potrzebach, które schodzą na dalszy plan. Przez to niestety jest osobą, którą łatwo wykorzystać, nadużyć czy zranić. Ruta stara się unikać wszelkich problemów, które ją przytłaczają. Jest ugodowa i łatwo nawiązać z nią kontakt.

Znak zodiaku imienia Ruta

Imię Ruta pasuje do osób spod znaku Byka i Raka, które najlepiej współgrają z jej charakterem.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Ruta:

Kevin Bacon (Sosie Ruth)

555 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent