Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Estera - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Esterka, Estercia
Znaczenie : gwiazda
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : Estera Żeromska, Esther Süss, Esther Phillips, Estera Kowalska, Ester Dean
Imieniny : 1 lipca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Estera

Imię Estera to imię pochodzące z Biblii, nosiła je główna bohaterka Księgi Estery, należącej do Starego Testamentu i Biblii Hebrajskiej. Estera była Żydówką o prawdziwym imieniu Hadassah (od hebrajskiego słowa określającego „mirt”), jednak to imię zostaje wymienione tylko raz, zastępuje je Estera – od perskiego słowa „gwiazda”. Estera staje  się królową Imperium Perskiego, zachowując tajemnicę swojego żydowskiego dziedzictwa. Wykorzystuje swoją bystrość, percepcję i perswazję, by ocalić dużą liczbę Żydów w Imperium Perskim przed złym Hamanem, jednym z najwyższych urzędników królewskich, który był zdeterminowany do eksterminacji narodu żydowskiego w całym królestwie. Jej odważne czyny są celebrowane podczas żydowskiego święta zwanego Purim.

Nic dziwnego, że Estera od wieków jest ulubionym imieniem wśród Żydów, cieszy się także popularnością wśród chrześcijan w całej Europie. Niektóre odmiany nazwy w innych językach to: Estée (francuski); Ester (hiszpański) i Yesfir (rosyjski). W Polsce imię to w 2018 roku nadano 105 dziewczynkom.

Numerologia imienia Estera

Imię Estera to numerologiczna PIĄTKA, opisująca osoby z niezachwianym system wartości.

Jaka jest Estera?

Dla Estery ogromnie ważna jest sprawiedliwość i równość. Jest idealistką z entuzjastycznym nastawieniem. Wykazuje się dużą ciekawością świata, przez co odnajduje swoje zainteresowania w wielu dziedzinach. Często podąża za swoją intuicją, choć jej umysł jest równie błyskotliwy. Ma dużą potrzebę wolności i niezależności – ucieka więc od osób, które chciałyby narzucić jej swoje zdanie. Bywa niecierpliwa i czasem trudno jej realizować swoje pomysły do końca.

Znak zodiaku imienia Estera

Imię Estera pasuje do osób spod znaku Barana i Lwa, najlepiej dopasowanych do jej charakteru.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Estera:

Agnieszka Chylińska, Madonna

827 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent