Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Nimfa - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Nimfka, Nimfunia
Znaczenie : dziewczyna, narzeczona
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane :
Imieniny : 10 listopada

Historia i znaczenie imienia Nimfa

Nimfa jest imieniem pochodzącym z języka greckiego. Wywodzi się od słowa „nymphe” oznaczającego „dziewczyna, narzeczona”.

Numerologia imienia Nimfa

Nimfa to numerologiczna SIÓDEMKA.

Jaka jest Nimfa?

Kłamałby ten, kto uznałby Nimfę za osobę z łatwym charakterem! Autorytarna, często agresywna, posiada wiele męskich cech, wbrew znaczeniu jej imienia. Często stara się przejąć odpowiedzialność i dowodzić. Nie brakuje jej odwagi, a kiedy chce, jest zdolna do znacznego wysiłku, by osiągnąć swój cel. Jest ambitna, zainteresowana strefą materialną życia, posiada dobrą głowę do biznesu i zmienną umiejętność obchodzenia się z pieniędzmi – czasem oszczędna aż do utraty tchu, innym razem rozrzutna aż w nadmiarze. Zwykle jest zdolna do zdrowego osądu sytuacji, ma świetne umiejętności praktyczne. Bywa gderliwa, nie można powiedzieć, by jakoś specjalnie starała się przypodobać innym, choć ma pewien magnetyzm. To, co najbardziej w życiu ceni, to władza. Zanim ją zdobędzie, bywa gorzka, zazdrosna, cyniczna i egocentryczna, nie toleruje porażek i przeciętności. Jeśli jest w stanie osiągnąć swój cel, wówczas wykazuje się dużo większą tolerancją i hojnością. Jeśli jednak kogoś nie lubi, to nie ukrywa się pod maską fałszywej uprzejmości – po prostu mówi to, co myśli, bywa wręcz nieuprzejma. Co więcej, jej uczucia powinowactwo lub antypatii pojawiają się natychmiastowo.

W dzieciństwie, kiedy Nimfa zdecyduje, że czegoś chce, będzie nalegać aż do skutku. Jej żmudność bywa męcząca, a wybuchy gniewu wręcz imponujące. Sport i wszelka aktywność są jak najbardziej Nimfie polecane, by mogła spalić nadmiar tej energii…

Znak zodiaku imienia Nimfa

Imię Nimfa pasuje do dziewcząt urodzonych w znaku Lwa, Koziorożca i Byka.

444 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent