Weleda
Weleda Baby

Miriam - znaczenie i pochodzenie imienia

Także :
Znaczenie : pani, orędowniczka, piękna, napawająca radością
Planeta : Wenus
Znane : Miriam Rothschild, Miriam Akavia, Miriam Aleksandrowicz, Miriam Oremans
Imieniny : 12 lutego

Historia i znaczenie imienia Miriam

Imię Miriam to imię wywodzące się z Biblii, było niezwykle popularnym imieniem wśród starożytnych Żydów. Z hebrajskiego Miriam oznacza „być pięknym lub wspaniałym”. Z kolei w języku syryjskim znaczy „Pani” lub „orędowniczka, piękna, napawająca radością”. Jeszcze inne tłumaczenia to „gorycz, smutek, ukochana”, „pragnąca dziecka”, „pełna goryczy” lub „buntownicza”. Odpowiednikiem tego imienia w językach europejskich jest imię Maria. Miriam jest także źródłem dla innych, pochodnych imion, takich jak Mariola, Marietta, Marika, Marita czy Maryla.

Numerologia imienia Miriam

Miriam to numerologiczna DZIEWIĄTKA.

Jaka jest Miriam?

Miriam to osoba bardzo ambitna, chce wygrać wszystko co się da w życiu. Dobrze się czuje przewodząc innym, a przyciąganie do siebie uwagi to jej żywioł. Łaknie uznania i pochlebstw, a świat postrzega jako scenę, na której kocha występować. Jest jednocześnie idealistyczna i materialistyczna. Docenia komfort, który mogą zapewnić pieniądze, cieszy ją wysoki standard życia. W związku jest wymagająca, to ona pragnie być tą, która „nosi spodnie”. Jest zmysłową kobietą, jednakże bezkompromisową i zazdrosną. Kiedy jest wierna, oddana i szczera, oczekuje dokładnie tego samego od swojego partnera. Pod jej raptowną, szorstką powłoką, skrywa jednak ogromne, hojne serce i bardzo sentymentalną naturę.

Jako dziecko, Miriam również lubi skupiać na sobie uwagę, jednakże jest dość zdyscyplinowana i rozsądna. Zazwyczaj uwielbia wszelkie sportowe aktywności, lubi się ruszać i jest pełna życia.

Znak zodiaku imienia Miriam

Do imienia Miriam najbardziej pasują znaki wodne, a więc Wodnik, Ryby, Rak i Skorpion.

405 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent