UD

Mariola - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mariolcia, Mariolka
Znaczenie : francuskie zdrobnienie imienia Maria
Planeta : Jowisz
Znane : Mariola Bojarska-Ferenc
Imieniny : jak Maria - Marie obchodzą swoje imieniny podczas świąt maryjnych, najczęściej 2 lutego (Matki Boskiej Gromnicznej) i 15 sierpnia (Wniebowzięcie, czyli Matki Boskiej Zielnej)

Historia imienia

 Każdy  intuicyjnie czuje, że w imieniu Mariola kryje się inny przekaz niż w imieniu Maria. Wyjaśnienie przynosi numerologia. Liczbą imienia Maria jest dziewięć, a dziewiątki są natchnione, górnolotne i dążą do doskonałości.

Znaczenie imienia Mariola

Imię Mariola całkiem niedawno przybyło do nas z Francji – jest to bowiem francuskie zdrobnienie imienia Maria (chociaż może się wydawać, że to połączenie imion Maria i Jola).

Numerologia imienia Mariola

Mariola zaś to JEDYNKA. Jeden to liczba ludzi samodzielnych i samowolnych, takich, którzy najlepiej się czują, zaczynając coś od początku według własnego planu. W imieniu Mariola czuje się też wpływ Jowisza.

Jaka jest Mariola?

W wyniku tych wpływów Mariole są pełne werwy, zdecydowane, gotowe wszędzie robić porządki wedle własnego widzimisię, a przy tym trochę szalone, trochę narwane i mało liczące się z cudzymi opiniami. Dlatego niejedna panna imieniem Maria, czując w sobie te wibracje, każe się nazywać Mariolą…

Znak zodiaku imienia Mariola

Mariola to idealne imię dla aż nadto samodzielnych dziewczynek ze znaków Strzelca, Skorpiona, Lwa; nie wolno też zapomnieć o Baranie. Z pozostałych znaków dobrze będą się czuły jeszcze z tym imieniem Bliźnięta i Wodniki. Dla pozostałych znaków stanowczo lepsza jest Maria.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

463 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent