Weleda
Weleda Baby

Miłosław - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Miłek, Miłosławek, Miłko
Znaczenie : miły sławie
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : Miłosław Kędzierski, Miłosław Kołodziejczyk, Miloslav Topinka
Imieniny : 2 lutego, 3 lipca, 3 sierpnia i 18 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Miłosław

Imię Miłosław to imię staropolskie, składające się z dwóch członów: Miło- („miły”, „miłujący”) i -sław („sława”). Znaczenie imienia można więc interpretować jako „miły sławie”. Od imienia Miłosław pochodzi także jego zdrobnienie, imię Miłosz. Współczesnym zdrobnieniem tego imienia jest Miłek, a żeńską formą Miłosława. W 2018 roku w Polsce nadano to imię tylko trzem nowo narodzonym chłopcom. Miłosław to także nazwa miasta w województwie wielkopolskim.

Numerologia imienia Miłosław

Liczba imienia Miłosław to numerologiczna PIĄTKA, opisująca osoby pewnie siebie i szczodre.

Jaki jest Miłosław?

Miłosław ma cały ogrom zainteresowań – nietrudno go też zarazić zupełnie nowym hobby. Jest wszystkiego ciekaw, wszystko pragnie zrozumieć i przetestować. Bywa przy tym dość niestały, ponieważ gdy tylko już coś dogłębnie pozna, przechodzi do dalszych poszukiwań. Miłosław jest bardzo pomysłowy i entuzjastycznie nastawiony. Lubi nowe doświadczenia, a przy tym poznawać nowych ludzi. Męczy go spokojne siedzenie w domu, nie potrafi niczym się nie zajmować. Ma dużą potrzebę wolności i niezależności, co niestety dość negatywnie wpływa na jego związki. Ciężko mu się dostosować do drugiej osoby i godzić się na kompromisy. Zazwyczaj myśli głównie o sobie i o tym, co chciałby teraz robić, trudno więc zmieścić tu kogoś jeszcze. Miłosław uwielbia być w ciągłym ruchu i w ciągłych zmianach. Bywa impulsywny i często brakuje mu cierpliwości.

Znak zodiaku imienia Miłosław

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Miłosława to Baran i Lew, które najlepiej współgrają z jego charakterem i odwagą w działaniu.

628 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent