Edward
UD

Edward - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Edek, Edzio
Znaczenie : strażnik pomyślności
Planeta : Saturn i Mars
Znane : Edward Kłosiński, Edward Linde-Lubaszenko, Edward Lutczyn, Edward Rydz-Śmigły, Edward Stachura, Edward Żentara
Imieniny : 5 stycznia, 18 marca, 13 października

Historia imienia

Imię Edward powstało w dawnej Anglii i było ulubionym imieniem angielskich królów. Pierwsza sylaba, „ed”, jest taka sama jak w imionach Edmund i Edytaaed w języku staroangielskim znaczyło „pomyślność, dobro, bogactwo”.

Znaczenie imienia Edward

Edward to: „strażnik pomyślności”. Po polsku imię to brzmi twardo i kojarzy się ze skupieniem, wysiłkiem i ambicją.

Numerologia imienia Edward

Te skojarzenia potwierdza liczba tego imienia, która wynosi CZTERY. Czwórka w numerologiczno-magicznym kodzie jest liczbą ziemi i ciężkiej materii; oznacza wszystko to, co twarde i solidne, co wymaga pracy, co łączy się z wysiłkiem, dyscypliną i mozołem. Ale taka pełna oddania praca zwykle przynosi też duże i wymierne owoce, zaś liczbą materialnego powodzenia i finansowych sukcesów jest również czwórka. Numerologiczne czwórki mocno trzymają się ziemi, są realistami i konserwatystami.

Jaki jest Edward?

Edwardowie umieją liczyć pieniądze i dobrze oceniają własne szanse. Cenią sobie te osiągnięcia, które przychodzą dzięki dużym wysiłkom; lubią brać się za bary z życiem i pokonywać własne słabości. Raczej nie są zbyt błyskotliwi, a ich poglądy to zdrowy konserwatyzm. Lubią męskie zawody i chętnie parają się jakimś solidnym rzemiosłem. Dobrze czują naturę żelaza i betonu, gliny i drewna. Jako artyści bywają utalentowanymi rzeźbiarzami. Edwardowie są ambitni i z uporem dążą do wysokich osiągnięć; potrafią skupić się na tym, z czego będą mieli wymierny pożytek. W swojej naturze mają dążenie do poprawiania i udoskonalania. Nie mają też nic przeciwko regulaminom, porządkowi i dyscyplinie i z tego powodu wielu z nich obiera karierę w wojsku i w urzędach.

Znak zodiaku imienia Edward

Edward to imię, które najchętniej noszą wytrwałe i trzeźwo myślące Koziorożce. Dobrze też się zgadza z charakterem drugiego znaku żywiołu ziemi, czyli Panny. Chłopcy ze znaków Bliźniąt i Wodnika pod wpływem tego imienia stają się rozsądniejsi i bardziej odpowiedzialni, zaś Raki nabierają większego zaufania do własnych sił. W Skorpionach imię Edward może budzić zbytnią surowość, zaś z ognistych Baranów, Lwów i Strzelców może uczynić ludzi szorstkich i zawziętych. Nie poleca się tego imienia łagodnym Rybom ani subtelnym Wagom.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

277 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent