Weleda
Weleda Baby

Edmund - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mundek, Mundzio
Znaczenie : ten, kto broni dobra
Planeta : Mars
Znane : Edmund Fetting, Edmund Niziurski, Edmund Wnuk-Lipiński
Imieniny : 30 października, 16 listopada lub 1 grudnia

Historia imienia

 Imię to nosili angielscy królowie, a jeden z nich został nawet świętym! Ciekawe, że dokładnie to samo znaczenie ma imię królów perskich – Dariusz.

Znaczenie imienia Edmund

Imię Edmund pochodzi ze średniowiecznej Anglii, gdzie znaczyło: „Ten, kto broni dobra”.

Numerologia imienia Edmund

Liczbą imienia Edmund jest JEDEN. Jest to liczba ludzi wyjątkowych (a przynajmniej takich, którzy się za wyjątkowych uważają); liczba tych, którzy z natury wysuwają się na czoło, jak również są twórcami podstaw i początków.

Jaki jest Edmund?

Edmundowie zwykle uważają się za wybrańców. Nie mają zamiaru stosować się do obowiązującej mody. Bywają uparci i wydaje im się, że sami wszystko najlepiej wiedzą. Najlepiej radzą sobie w pojedynkę, kiedy trzeba działać na własną rękę. Trzeba pamiętać, że zdarzają się wśród nich geniusze, wyprzedzający własną epokę, jak na przykład niemiecki filozof Edmund Husserl, którego książki do dziś pozostają wielką zagadką. W codziennym życiu „rasowy” Edmund nie jest najłatwiejszym towarzyszem i to raczej bliska osoba musi się dostosować do niego, a nie odwrotnie. Wszystkie jego dziwactwa są jednak do wybaczenia, gdyż Edmund to przy tym natura szczera i nie należy go podejrzewać o złą wolę ani tajną politykę. Ostatecznie imię to wymyślono dla „obrońców dobra”! W dzisiejszych czasach często Edmund zostaje specjalistą w jakiejś rzadkiej dziedzinie, na której oprócz niego zna się może kilku ludzi na świecie.

Znak zodiaku imienia Edmund

Imię Edmund najbardziej ucieszy indywidualistów zodiaku, czyli głównie Barana, ale również Koziorożca i Wodnika. Dla Lwa, Wagi, Strzelca i Bliźniąt jest już mniej odpowiednie, ponieważ ludzie z tych znaków nazbyt cenią sobie towarzystwo. Dobrze będzie służyło jeszcze Skorpionowi i Pannie, ale nie zalecamy go Bykom, Rakom ani Rybom.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

879 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent