Edyta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Edycia, Edytka
Znaczenie : szczęście walecznych
Planeta : Merkury
Znane : Edyta Bartosiewicz, Edyta Geppert, Edyta Górniak, Edyta Herbuś, Edyta Jungowska, Edyta Olszówka, Edith Piaf, Edyta Wojtczak
Imieniny : 16 września

Historia imienia

Imię Edyta w języku staroangielskim znaczyło właściwie to samo, co nasz… Wojciech: „radość walki” lub raczej: „szczęście walecznych”. A ponieważ jest to imię kobiece, więc raczej wróżyło nie tyle waleczność samym Edytom, co życzyło im, by to one przynosiły wojownikom szczęście, radość i powodzenie.

Znaczenie imienia Edyta

Edyta = szczęście walecznych.

Numerologia imienia Edyta


Liczba imienia
Edyta wynosi SZEŚĆ. To wyjaśnia, jaki rodzaj szczęścia może przynieść Edyta strudzonym wojom. Szóstka w numerologii kojarzy się bowiem ze spokojem, równowagą, dobrobytem, zacisznym domem i stałością uczuć. Liczba sześć jest także źródłem uzdrowicielskich mocy.

Jaka jest Edyta?

Edyty jednakże nie rozpieszczają swoich podopiecznych, a swoich łask nie udzielają byle komu. Tak się zwykle składa, że niewiasty obdarzone tym imieniem są obowiązkowe i dobrze zorganizowane, wierne nie tylko swoim ukochanym, ale i własnym zasadom. Mają dobrze określony pomysł na życie. I raczej nie mają zamiaru swoją energią i poświęceniem wspierać chwiejnych marzycieli bądź nieudaczników. Posłuchajmy jeszcze raz, co głosi to imię: „szczęście walecznych”. Edyty są zwolenniczkami porządku i dyscypliny. Dzięki nim dom rodzinny (albo firma, w której pracują) nabiera pozytywnej atmosfery. Nie zapominają o kalendarzu, przypominają innym o ich własnych urodzinach, a ich plany sięgają daleko w przyszłość.

Znak zodiaku imienia Edyta

Spośród znaków zodiaku z imieniem Edyta najbardziej zgodny jest rozsądny Koziorożec, a także miłośniczka ładu i zasad – Panna. Również Raki i Byki dobrze będą się czuły z tym imieniem. Barany, Bliźnięta i Strzelce imię to chroni przed lekkomyślnością i rozbieganiem, Wodnikom i Wagom dodaje powagi, Lwom zaś – stałości. Edyty ze znaków Skorpiona i Ryb mogą być zanadto wrażliwe i nadmiernie przejmować się cudzymi problemami.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

188 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent