UD

Daria - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Darunia, Darusia
Znaczenie : od męskiego imienia Dariusz: ostoja dobra
Planeta : Jowisz
Znane : Daria Trafankowska, Daria Widawska
Imieniny : 3 kwietnia, 22 września, 25 października

Historia imienia

Daria to żeńska odmiana imienia Dariusz, imienia perskich królów, którym marzył się podbój świata. Wśród świętych Kościoła katolickiego jest święta o tym imieniu, męczennica z Rzymu. Istnieje też drugie „wcielenie” tego imienia: Daria mianowicie to rosyjskie zdrobnienie od Doroty. Imię Daria, w naszym języku kojarzące się z darami, a więc hojnością, niewątpliwie obdarza dużą wewnętrzną swobodą, niezależnością, odwagą. Daje rozmach w snuciu planów i śmiałość przy wprowadzaniu ich w życie.

Znaczenie imienia Daria

Daria – od męskiego imienia Dariusz: ostoja dobra.

Numerologia imienia Daria

Liczba imienia Daria to DZIEWIĘĆ. 

Jaka jest Daria?

Trudno wyobrazić sobie Darię, która by pozwoliła, aby krępowały ją przesądy, poczucie małej wartości albo inne niskie myśli, które tak często ludzie sobie z upodobaniem hodują na własne utrapienie. Darie lubią nowoczesność, przestrzeń i bez ograniczeń mówią to, o czym są przekonane. Imię to często skłania do podróży albo i do czegoś więcej: do takiego ułożenia sobie życia, aby zawsze można było wyruszyć w świat – i wrócić do siebie, kiedy się zapragnie.

Znak zodiaku imienia Daria

Imię wydaje się wymyślone specjalnie dla dwóch znaków: Strzelca oraz Wodnika. Ale zalety, które z nim się wiążą, właściwe są też Lwom, Bliźniętom i Baranom; zaś w przypadku dziewcząt ze znaków Koziorożca, Ryb i Panny imię to pozwoli im lepiej wykorzystać wszystkie ich talenty, które przy innym imieniu być może leżałyby odłogiem. Za to (z różnych przyczyn) należałoby odradzić to imię zarówno Skorpionom i Rakom, jak Wagom i Bykom.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

162 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent