UD

Boguchwała - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Bogusia, Bogna
Znaczenie : ta, która sławi szczęście/Boga
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane :
Imieniny : 18 marca i 23 września
 

Historia i znaczenie imienia Boguchwała

Boguchwała to imię staropolskie, składające się z członów: Bogu („Bóg”, ale wcześniej „los, dola, szczęście”) i chwała (od „chwalić, sławić, dziękować”). Znaczenie imienia to więc „ta, która sławi szczęście”, a później „ta, która sławi Boga”.

Imię to pierwszy raz odnotowano w polskich źródłach w XIII wieku. Męskim odpowiednikiem jest Boguchwał lub Bogchwał.

Numerologia imienia Boguchwała

Liczba imienia Boguchwała to numerologiczna TRÓJKA, liczba osób radosnych i optymistycznie podchodzących do życia.

Jaka jest Boguchwała?

Boguchwała to skromna i rzetelna osoba, która zawsze stara się wykonać sumienie powierzone jej obowiązki. Bywa bojaźliwa, ale kiedy poczuje się bezpiecznie, to potrafi rozwinąć skrzydła i zaskoczyć niejedną osobę.

Często rozmyśla na różne tematy, jednak nie zawsze chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Ma bogate życie wewnętrzne. W przyjaźni jest osobą niezwykle oddaną, jednak jeśli ktoś ją zrani, to jest dość pamiętliwa, choć na szczęście potrafi wybaczać. Nie ma zbyt wielu przyjaciół, ale te nieliczne grono może zawsze na nią liczyć, niezależnie od okoliczności.

W życiu uczuciowym bywa dość staroświecka, ceni sobie tradycyjne wartości. Niechętnie pierwsza inicjuje kontakt, oczekując tego od swojego dżentelmena. Pragnie być adorowana i doceniana.

Dobrze się odnajduje w zawodach, które nie wymagają wielu kontaktów z ludźmi, choć jeśli coś jest jej prawdziwą pasją, to decyduje się również na ekspozycję.

Znak zodiaku imienia Boguchwała

Imię Boguchwała najlepiej pasuje do znaków Bliźniąt, Ryb oraz Strzelca, doskonale współgrających z jej spokojnym charakterem.

654 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent