Weleda
Weleda Baby

Andrea - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Andi, Andri, Andre
Znaczenie : męska, mężna, dzielna
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : Andrea Corr, Andrea Pollack
Imieniny : 30 kwietnia
 

Historia imienia i znaczenie imienia Andrea

Imię Andrea jest żeńską formą greckiego imienia Andreas, od słowa andreios, czyli „męski, mężny, dzielny”.  Andreas w języku polskim stało się imieniem Andrzej. Warto jednak zaznaczyć, że w języku włoskim imię Andrea odnosi się właśnie do mężczyzny. Jako żeńskie imię, Andrea jest popularna w Hiszpanii, Katalonii, Chorwacji, Norwegii, Stanach Zjednoczonych i Francji. W Polsce w 2018 roku imię to nadano jedynie 7 dziewczynkom.

Numerologia imienia Andrea

Imię Andrea to numerologiczna SIÓDEMKA, pasująca do osób romantycznych i z wyobraźnią.

Jaka jest Andrea?

Andrea bardzo często buja w obłokach. Rozmarzona, o zamglonym spojrzeniu – taką ją najczęściej można spotkać. Uwielbia dawać swoim myślom wybiegać na dalekie wyprawy. Trzeba przyznać, że Andrea ma bardzo bogaty świat wewnętrzny, jest emocjonalna i często to właśnie emocje przejmują nad nią kontrolę. Bywa też, że powodują jej decyzjami. Dopiero po ich opadnięciu Andrea jest w stanie oddać pałeczkę rozsądkowi. Andrea jest bardzo wrażliwa. Przejmuje się tym, co inni o niej pomyślą, będąc zupełnie nieodporną na krytykę. Jeśli ktoś sprawi jej jakąś przykrość, to potem jeszcze długo to rozpamiętuje. Przez to zdarza się, że boi się otworzyć, woląc zachować swój wewnętrzny świat tylko dla siebie. Andrea w swej bujającej w obłokach osobie jest także niepoprawną romantyczką, ciągle czekając na swojego upragnionego księcia z bajki. Przekłada się to na jej wysokie wymagania co do każdego potencjalnego partnera.

Znak zodiaku imienia Andrea

Imię Andrea pasuje do osób spod znaku Strzelca i Ryb, które najlepiej współgrają z jej charakterem i bogatym światem duchowym.

530 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent