Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Anatolia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Anatolka, Anatosia, Ana
Znaczenie : pochodząca ze wschodu, wschodnia
Planeta : Słońce i Mars
Znane :
Imieniny : 9 lipca, 23 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Anatolia

Anatolia to imię pochodzenia greckiego, od słowa anatolē, oznaczającego „wschód” (słońca lub geograficzny). Imię Anatolia można więc interpretować jako „pochodząca ze wschodu, wschodnia”. Imię to nie jest w Polsce zbyt popularne, w roku 2018 zostało nadane tylko cztery razy. Jego męski odpowiednik to imię Anatol. Anatolia to także nazwa krainy geograficzno-historycznej, należącej do Turcji.

Numerologia imienia Anatolia

Liczba imienia Anatolia to numerologiczna JEDYNKA, pasująca do indywidualistów i pionierów.

Jaka jest Anatolia?

Anatolia lubi skupiać na sobie uwagę, zarówno zachowaniem, jak i wyglądem. Otwarcie wyraża swoje wyglądy, nie przejmuje się tym, co inni mogą o niej myśleć. Najważniejsze jest to, by ją zauważyli. Jest pewna siebie i chyba nie znajdzie się na tym świecie osoba, która mogłaby ją onieśmielić. Lubi ubierać się krzykliwie, oryginalnie. W podobny sposób się zachowuje – jest głośna, można ją usłyszeć już z daleka. Trudno w jej towarzystwie się nudzić czy popaść w marazm. Jest otwarta na nowe przygody, przez co dość łatwo ją przekonać do realizacji nawet tych najbardziej szalonych pomysłów. To typ osoby, z którą można „konie kraść”.

Anatolia doskonale wie, czego pragnie i dąży do osiągnięcia swoich celów. Jest przy tym charyzmatyczna i zdecydowana. Działa spontanicznie, nie lubi się długo zastanawiać przy podejmowaniu decyzji. Lepiej z nią nie zadzierać! Swoich przyjaciół niezwykle docenia i z równie wielką siłą oddziałuje na swoich wrogów.

Znak zodiaku imienia Anatolia

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Anatolii to Baran i Lew, które najlepiej pasują do tej głośnej indywidualistki.

390 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent