Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Zwierzaczki z głośnej paczki czyli dotknij i posłuchaj – recenzja książki

Zwierzaczki z głośnej paczki. Książeczka sensoryczna
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Najmłodsi cenią sobie zabawki i lektury, łączące doznania wielu zmysłów. Taka jest właśnie książka sensoryczna Zwierzaczki z głośnej paczki wydawnictwa AWM.

Króciutka historia opowiada o grupie wiejskich zwierząt, które wspólnie spędzają dzień. Ciesząc się ze swojego towarzystwa, wydobywają z siebie głośne, zwierzęce odgłosy, robiąc wielką wrzawę.

Już pierwsze spojrzenie na książkę wystarczy, by wiedzieć, że jest ona wydana z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wykonana na grubej tekturze nie zniszczy się szybko, choć z pewnością nie raz przykuje uwagę dziecka swoimi kolorowymi, pięknymi obrazkami, które będą również cieszyć oko dorosłego. Uzupełnieniem ilustracji będzie, zapadająca w ucho, wesoła rymowanka.

To jednak nie tylko tekst i nie ilustracje powodują, że książeczka jest atrakcyjną pozycją. Duży wpływ na jakość zabawki ma sposób wydania, gdyż uwrażliwia zmysły dziecka. Czytelnicy znajdą w niej głośnik, dzięki któremu można posłuchać odgłosów zwierząt, a także miłe futerka zachęcające do głaskania. Dziecko będzie widziało, dotykało i słyszało historię o grupie przyjaciół. Rozwinie również wyobraźnię i wzbogaci słownictwo. A to wszystko przez zabawę.

Zwierzaczki z głośnej paczki to ciekawa pozycja dla małych czytelników. Z pewnością przyzwyczai do dźwięków, które często płyną z otoczenia, nie do końca znanego jeszcze najmłodszym dzieciom. Pozwoli też zapoznać się z różnymi fakturami i wspomóc receptory dotyku w poznawaniu świata. To argumenty przemawiające za tym, by po nią sięgnąć.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Eliza Idczak

Zwierzaczki z głośnej paczki
Nazwa serii: Dotknij, posłuchaj
Tytuł książki: Zwierzaczki z głośnej paczki
Format: 208 x 227 mm Oprawa: twarda + mechanizm dźwiękowy
Objętość: 10 stron
Autor: Mirosława Kwiecińska
Ilustracje: Agnieszka Ulatowska
Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

293 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent